У цьому люди звинувачують агрокомпанію, що орендує в селян земельні паї. Вони впевнені, сільгоспвиробники порушують правила обробки і використовують небезпечну хімію. Проте довести чи спростувати порушення не можуть, тому що експертизу проводити нікому.

Так, влітку 2016 року родина Камінських отруїлася невідомою речовиною.

Реакція у дітей – блювота. Звернулися у місцеву поліклініку. Сказали, що це отруєння невідомою речовиною,
– розповів мешканець села Новоукраїнка Віктор Камінський.

Спершу в родині думали, що отруїлись їжею. Але згодом виявилося, що захворіло багато односельчан. Схожі проблеми є ще у трьох районах Рівненщини.

Та хворіють не лише люди. Погано і з екологією – в'яне городина, а у пасічників гинуть бджоли.

Селяни перекладають відповідальність за екологічні проблеми на агрофірму. Фермери вирощують кукурудзу та сою. Проте чим їх обробляють – невідомо. Місцеві запевняють, як тільки починають оббризкувати, у повітрі стоїть їдкий запах. У компанії ж лише знизують плечима. Директор переконує, що про це чує вперше. Однак, чим саме обробляють ділянки, не розповідає.

Читайте також: Україна серйозно збільшила кількість викидів шкідливих речовин

Визначити, у чому річ могли б спеціалізовані служби. Проте звернення селян вони ігнорують.

Жодна державна служба не відреагувала. Екоінспекція взагалі спочатку сказала, що це не їхня справа. Ніхто не зміг провести експертизу – ні екологічна інспекція (сказали, щоу них немає лабораторії), ні Фітолабораторна служба (яка взагалі нічого не має), ні санепідемстанція,
– повідомив мешканець села Милостів Богдан Лимар.

Тим часом, міністр екології Остап Семерак хоче ліквідувати держекоінспецію, до якої зверталися селяни. Він провів внутрішнє розслідування діяльності цієї структури та виявив безліч порушень. Матеріали вже передав до правоохоронних органів та антикорупційних структур.

Читайте також: Міністр зробив тривожну заяву щодо браку води в Україні