Однак Муаммар Каддафі, який все ще контролює захід країни, обіцяє криваву розправу над демонстрантами. Тим часом репресії уже почались на заході, стверджують лівійські дипломати при ООН. За їхніми словами, там солдати атакують мирних мешканців. Люди уже почали утікати з Лівії. До сусідніх Тунісу та Єгипту, де цього року повалили авторитарні режими, уже прибули тисячі людей.
Водночас щоразу більше лівійців переходить на сторону протестувальників. Табір Каддафі покидають також лівійські дипломати та військові. Пілоти бомбардувальників відмовляються завдавати ударів по повсталому народу.
Єдине місто, яке повністю залишилось під контролем чинного режиму - це столиця Тріполі. Однак й це - питання лише кількох днів, стверджують колишні дипломати, які перейшли на сторону опозиції.
Натомість влада намагається заспокоїти громадян. Син лівійського лідера Саїф аль-Іслам Каддафі виступив із телезверненням, у якому запевняє, що життя у країні повертається у звичне русло. За його словами, усі аеропорти та порти країни знову відкриті.
За подіями у Лівії пильно стежить світова спільнота. Генсек ООН Пан Гі Мун засудив Каддафі за відмову припинити насилля проти цивільного населення. Він заявив, що Рада Безпеки ООН реагуватиме на ситуацію в Лівії відповідно до подальшого розвитку, і наголосив, що застосування сили проти демонстрантів є неприйнятним.
Президент США Барак Обама висловив стурбованість ситуацією в Лівії. Глава Білого дому доручив своїй Адміністрації розглянути усі можливі заходи, які США можуть застосувати щодо лівійської влади. Обама заявив, що у Лівії має відбутись мирний перехід до демократії, як це сталось у Єгипті та Тунісі.
Нагадаємо, заворушення в Лівії з вимогою відставки Муаммара Каддафі тривають з 15 лютого. За цей час жертвами сутичок стали понад 400 осіб, точну кількість загиблих неможливо встановити через інформаційну блокаду. Охоплену безладами країну залишили тисячі іноземців, ситуація в Лівії залишається вкрай важкою.