Її вже вдалося погасити. За даними МАГАТЕ, внаслідок займання радіоактивний матеріал потрапляв безпосередньо в атмосферу. Радіаційний фон в районі сховища в сотні разів перевищував гранично допустимі значення.

Втім, згодом рівень радіації знизився. Припускають, що пожежу спричинив вибух водню. Раніше займання сталося на четвертому реакторі "Фукусіма-1". А перед тим станцію сколихнули два вибухи - один на другому, а інший на четвертому енергоблоках.

Внаслідок першого вибуху пошкоджено контейнер. Влада повідомляє, що стався витік радіації, рівень якої в околицях АЕС небезпечний для здоров'я". Повітряний простір над територією навколо "Фукусіма-1" оголосили зоною без польотів.

“Рівень радіації тепер значно вищий. Існує небезпека подальшого викиду радіоактивних речовин. Усі люди у 20-кілометровій зоні мають покинути цю територію. Як я розумію евакуацію вже провели. Ми закликаємо людей у 30 кілометровій зоні залишатися в будинках”, - каже прем’єр-міністр Японії Наото Кан.

За даними місцевих ЗМІ, підвищений рівень радіації зафіксовано у Великому Токіо. Показники нібито у сорок разів перевищували норму.

Аварійна ситуація виникла на японських АЕС після сильного землетрусу. Фахівцям як і раніше не вдається налагодити роботу системи охолодження реакторів. Наото Кан визнав, що підвищується загроза повного розплавлення ядерного палива.

Нагадаємо, що 12 березня на "Фукусіма-1" вибухнув перший енергоблок, а вчора вибух стався в третьому енергоблоці АЕС. Поблизу станції вже зафіксовано кілька десятків випадків радіаційного опромінення. Тим часом у потерпілих від 9-бального землетрусу районах тривають рятувальні роботи. Японські ЗМІ припускають, що кількість жертв може перевищити 6 тисяч осіб