Про це свідчить наказ №835 на сайті МОЗ.

Згідно з документом, чиновники дозволили протестувати американський препарат на хворих на ревматоїдний артрит на базі Харківської міської клінічної лікарні №8, Запорізької обласної клінічної лікарні, Полтавської лікарні ім. Скліфосовського, київських інститутів геронтології та кардіології ім. Стражеска, Олександрівської лікарні та інших.

Дозволено також тестування американських ліків від шизофренії, яке проводитиметься в Черкаській, Київській, Херсонській, Вінницькій психоневрологічних лікарнях.

Медпрепарати виробництва США тестуватимуться і на українцях, хворих на пневмонію (в київських лікарнях швидкої допомоги і №17, Харківській лікарні №13 та інших).

Читайте також: Стало відомо, які ліки заборонили в Україні після трагедії у Сумах

Ефективність нового препарату для лікування легеневих хвороб на українцях хоче перевірити і шведська фармакологічна компанія AstraZeneca AB (в харківській лікарні №13, сумський №1, житомирської №1, полтавській ім. Скліфосовського та інших).

Американський Pfizer тестуватиме свої ліки на онкохворих на базі криворізького, львівського, чернівецького диспансерів.

На пацієнтах, які лікуються від раку, перевірить ефективність своїх препаратів і французька фірма AB Science (в криворізькому, сумському, харківському та інших онкоцентрах).

Зазначимо, що всього в додатку до наказу МОЗ 97 запитів на проведення клінічних досліджень в Україні. З них чиновники повністю задовольнили 16. Попросивши внести зміни в протоколи досліджень – близько 80 і відхилили 2 (тестування ліків від псоріазу та дитячого препарату від депресій).

Нагадаємо, раніше журналісти з’ясували, хто і як у гонитві за відкатами зриває закупівлі ліків.