“Обiцянки Януковича звiльнити полiтичних в'язнiв досi не виконано, що робить співпрацю з українською владою дуже складною”, - каже голова ЄНП Вільфред Мартенс.
На проблеми з угодою про асоціацію натякають у французькому МЗС.
“Франція та її європейські партнери не раз висловлювали в останні кілька місяців свою заклопотаність деградацією правової держави в Україні. Вона нагадує, що це основний пункт, необхідний для укладання угоди про асоціацію між ЄС і Україною”, - сказав прес-секретар МЗС Франції Бернар Валеро.
Трохи стриманішими у заявах були офіційні представники керівних органів ЄС. Генсек Ради Європи вважає, що не судам судити про політичні рішення.
“У демократії судження про політичні рішення мають бути залишені парламенту та виборцям, а не судам”, - вважає генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд.
У Європарламенті сподіваються, що вирок переглянуть.
“Я глибоко співчуваю з приводу вироку, оголошеного українським судом Юлії Тимошенко, яким вона засуджується до 7 років ув’язнення. Сподіваюся, що вирок буде переглянутий під час процесу оскарження. У мене є серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості цього суду”, - каже президент Європарламенту Єжи Бузек.
Відтак Європа задумалася, чи не змінити свою політику у відношенні до України.
“ЄС обміркує свою політику щодо України. Те, як українська влада дотримується верховенства закону та поважає загальнолюдські цінності, особливо на прикладі такої справи, матиме серйозні наслідки для двосторонніх відносин ЄС та України, зокрема для укладення угоди про асоціацію, політичний діалог та співпрацю”, - заявила верховний представник ЄС по зовнішній політиці Кетрін Ештон.