Нових випадків ураження небезпечною інфекцією не зафіксовано. Втім, надзвичайні заходи у зв’язку з холерою у місті поки не скасовують. На ринках та в магазинах інспекція щодня перевіряє - чи не торгують бува забороненими морепродуктами. Та якщо пошукати - в’ялених бичків та іншу дрібну рибку купити в Маріуполі таки можна.
“Ми її отримали два тижні тому. Я вважаю, вона безпечна”, - каже продавець у пивному магазині Оксана.
“Сиру - боїмося, сушену з пивом - буває їмо, зараз поки не їмо - спекотно”, - каже любитель пива з рибою Владислав.
Як і раніше - заборонено купатися в морі. Та відпочивальники почасти ігнорують і це табу. За 2 тижні холерного синдрому у Маріуполі тамтешня СЕС таки знайшла збудника - у нечистотах, що їх тайкома викидали у річку.
За порушення правил боротьби з епідемією у міліції завели кримінальну справу. Винним у спалаху холери загрожує штраф - до 50 неоподаткованих мінімумів у кращому випадку, у гіршому - до 3 років позбавлення волі.
Протиепідемічна комісія тим часом пообіцяла карати гривнею тих, хто, попри заборону, таки надумає порибалити або ж залізти у воду. На ситуацію, що склалася, нарікають власники баз відпочинку - зривається курортний сезон.
“Пансіонати, якщо вони готові до роботи, їх ніхто не закривав, і ніхто не приймав рішення, що вони не будуть функціонувати. Заборонено на даний момент купання. Тобто люди можуть їхати відпочивати, але тільки поки що без купання в морі”, - сказала заступник головного лікаря Донецької обласної СЕС Тамара Біломєря.
Санстанція щодня контролює як змінюється якість води у Кальміусі та на морському узбережжі. Але коли аналізи покращаться і епідеміологи дозволять купатися - прогнозувати не береться ніхто.