Ексв'язень Наріман Османов розповів, що загін, у якому вони відбували покарання, створили спеціально для Навального. За його словами, всіх ув'язнених в загоні проінструктували не розмовляти з Навальним та записувати кожен його крок.

Зверніть увагу Європарламент присудив Навальному премію імені Сахарова

Навальний не піддавався на провокації

Євген Бурак сказав, що поряд з Олексієм Навальним постійно перебували не менше, ніж 10 осіб, які йшли за ним навіть в туалет. Вони всіляко провокували політика, щоб він ударив когось із них. Проте, за словами колишнього в'язня, Навальний на провокації не піддавався.

Османов зазначив, що в колонії навіть показали фільм, який мав скомпрометувати засудженого опозиціонера перед ув'язненими.

Цю лекцію "проганяють" по всій установі. Там суть у тому, що він (Навальний – 24 канал) нетрадиційної орієнтації,
– сказав колишній в'язень.

Відповідну інформацію підтвердив і Євген Бурак.

Ув'язненого намагалися "зламати" під час голодування

Османов також розповів про голодування Навального у колонії. За словами колишнього засудженого, під час голодування поруч із Навальним поклали ув'язненого, нібито хворого на туберкульоз, проте це виявилося інсценуванням.

Водночас в один із днів голодування з ранку завгоспи "принесли пів мішка ковбаси" і почали смажити її, щоб "зламати" Навального, додав Османов. Також перші три дні після повернення з тюремної лікарні засудженому опозиціонеру не давали спати.

Зверніть увагу Гроші, залиті кров'ю і "новачком", – соратник Навального розказав про корупцію у Росії

Все це робили за вказівкою керівництва колонії, сказав Османов. Водночас коли Навальний йшов на зустріч із адвокатами, до загону приходили співробітники колонії, яким в'язні розповідали, що робили щодо політика.

Ув'язнення Навального: останні новини

  • Наприкінці вересня 2021 року проти Олексія Навального та його соратників відкрили ще одну справу – про "екстремізм".
  • Олексій Навальний 19 жовтня опублікував свою психологічну характеристику зі слідчого ізолятора. Опозиціонеру, зокрема, дали таку характеристику: "розкутий, вільний у самоствердженні та такий, що очікує на заступництво".
  • Водночас Олексія Навального зняли з обліку для людей, схильних до втечі. Однак натомість його назвали "екстремістом і терористом".