Крім того, проти інших соратників Навального – Любові Соболь, Георгія Албурова, Руслана Шаведдінова, В'ячеслава Гімаді, Павла Зеленського і Рустема Мулюкова – порушили справу про "участь в екстремістській спільноті".

Читайте також У Росії ліквідували "Фонд боротьби з корупцією", який заснував Навальний

Нова справа проти Навального

Слідчий комітет звинувачує опозиціонера Навального в тому, що він створив Фонд боротьби з корупцією, аби нібито

  • здійснювати екстремістську діяльність,
  • підривати суспільну безпеку і державну цілісність,
  • дискредитувати органи державної влади та їхню політику.

За версією правоохоронців, Навальний почав діяльність "екстремістської спільноти" не пізніше 2014 року. Тоді ж до нього приєдналися Волков і Жданов.

Відтоді "керівники та учасники екстремістської спільноти" начебто систематично проводили на території Росії неузгоджені публічні заходи, під час яких закликали до екстремістської та терористичної діяльності, вчиняли протиправні дії, які порушували права і свободи людини, а також перешкоджали громадському порядку та безпеці.

Навальному, який вже сидить у в'язниці, також інкримінують "пропаганду злочинної діяльності" у мережі за допомогою сайтів ФБК і "Штаби Навального", ютуб-каналу та соцмереж.

Попередні дії влади Росії щодо Навального

  • У червні Московський міський суд визнав ФБК, Фонд захисту прав громадян та регіональні штаби Навального екстремістськими організаціями.
  • Їм заборонили поширювати будь-яку інформацію, здійснювати фінансові операції, брати участь у виборах та організовувати акції.
  • Опісля опозиціонер у своєму інстаграмі написав, що "коли корупція – основа державної влади, борці з корупцією – екстремісти". Рішення суду опозиціонер назвав "посміховиськом".