Оболонська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру 70-річному чоловіку за фактом хуліганства, вчиненого групою осіб. Правоохоронці розшукали його сьогодні, 7 червня.

Дивіться також Суд Вроцлава відправив до в'язниці сімох винних у смерті 25-річного українця

Нападників розлютила українська мова

Прокуратура встановила, що 2 червня у підозрюваного був день народження, тож він разом з 73-річним знайомим, з яким вони торгують на ринку, відзначили цю подію, вживши алкогольних напоїв. Увечері вони разом повертались додому.

Підозрюваний розповів, що на виході з підземного переходу на вулиці Новокостянтинівській він вирішив зробити дівчині кілька компліментів. Вона його залицянь не оцінила.

Дівчина не захотіла спілкуватися з чоловіками і відповіла, що не розуміє їх. Відповідь українською мовою викликала агресію нетверезих пенсіонерів, які почали нецензурно ображати дівчину, тож вона вирішила знімати їх на мобільний телефон. Підозрюваний кілька разів вдарив її по нозі та долонею в ніс. Все це відбувалося після того, як його спільник відібрав у дівчини телефон.

70-річний підозрюваний так, як і його спільник, своєї вини не визнає. Він стверджує, що лише намагався зупинити конфлікт дівчини зі своїм знайомим.

Як розгорівся конфлікт та на якій стадії розслідування

  • Потерпіла Наталія розповіла, що 2 червня вона поверталася з Майдану Незалежності, де прощались із загиблою парамедикинею "Госпітальєрів" Іриною "Чекою" Цибух. На виході з підземного переходу, біля станції міської електрички "Зеніт" двоє чоловіків почали вульгарно чіплятися до неї.
  • Постраждала відповіла, що не розуміє їх російську. Один з чоловіків сказав, що через місяць вона "все буде розуміти" та пригрозив приходом росіян. Наталія дістала телефон і почала все це знімати. Нападник підбіг до волонтерки, плюнув у обличчя, відібрав телефон та почав її бити. Потерпіла відбилась та відібрала свій телефон, після чого нападники швидко втекли.
  • 5 червня 2024 року поліціянти встановили особу чоловіка, який напав на дружину військового, спіймали його та повідомили про підозру прихильнику ворожої країни.
  • 7 червня 73-річному агресивному любителю "руского міра" (першому підозрюваному) Оболонський райсуд Києва призначив запобіжний захід.