Це відділення відрізняється від інших кольором стін. Вони тут яскраво розмальовані. Бо лікуються в ньому діти. Щороку 350 маленьких українців потрапляють в інститут раку. Станіслав тут уже 4 місяць. На останній дзвоник хлопчик піти не зміг. Перший клас він закінчив тут.

У нього боліли ніжки. Звернулися до лікаря, а той виписав дитині знеболювальне і відправив додому. Біль повернувся ще сильніший. Уже пройдено 4 хіміотерапії. Попереду операції та знову хімія. Лікування дуже дороговартісне. Коштів сім'я немає. Допомагають благодійні організації.

В Україні мільйон онкохворих. 20 тисяч щороку лікується в інституті раку. Чверть з них звертається вже на останній стадії. Пізно виявляють хворобу із двох причин – некваліфікованість лікарів та відсутність коштів. Тому й рак в Україні на другому місці за смертністю після серцево-судинних недуг.

Читайте також: Напередодні медреформи (1 частина): як працюють фельдшерсько-акушерські пункти в селах

Змінити ситуацію як раз і покликана медреформа. На першому рівні чимало уваги приділяють профілактиці хвороб, на другому – обстеження у вузького фахівця, щоб вчасно помітити небезпеку. Ось і вступає в дію 3 ланка.

Тут діагностують та лікують найскладніші захворювання і відхилення – всі види онко-, нетипові патології та ускладнення. Вона і обійдеться пацієнту найдорожче. Зараз лікування хворого на рак держава забезпечує лише на 10%. Решта – з кишені пацієнта. А це десятки і сотні тисяч доларів. Покрити витрати на лікування повністю не зможуть і в Україні. Але після реформи рівень державної допомоги може зрости за рахунок зменшення кількості важко хворих.

Читайте також: Напередодні медреформи (2 частина): як зараз виглядають центри первинної медико-санітарної допомоги

Якщо запрацює на повну рання діагностика. У Європі на медицину виділяють від 20-30% від валового внутрішнього продукту. В Україні зараз – 3% ВВП, хоча планують збільшити до 5%. Принцип медреформи – коли гроші ходитимуть за пацієнтом – хороший, кажуть медики. Держава фінансуватиме хворого, а не порожнє ліжко.

Люди обиратимуть фахівця за його професійність. А це вже конкуренція між медзакладами. Але є й небезпека – зазначають медики. Що в гонитві за грошима, дільничні терапевти почнуть самотужки лікувати всі недуги. А це загрожує навпаки зростанням важких хвороб.