КМДА звільнили, Грушевського — частково

Сьогодні вранці адмінбудівлю Київради та КМДА на вулиці Хрещатик у Києві передали керівництву Київської міської державної адміністрації.

Нардеп від "Батьківщини" Арсен Аваков повідомив, що станом на ранок 16 лютого опозиція виконала умови, необхідні для звільнення від відповідальності активістів масових акцій.

Голова КМДА Володимир Макеєнко заявив, що ремонт в приміщенні зроблять за кошти спонсорів: "Ніяких матеріальних, моральних вимог ні до кого немає. Збитку немає – це приміщення, що належить громаді Києва, і тут перебували кияни, громадяни України".

Згодом на забарикадованій раніше вулиці Грушевського у Києві відновився рух транспорту. Поки що авто рухаються однією смугою.

Кордон міліції вперше за місяць відійшов від стадіону "Динамо" на вулиці Грушевського в Києві і тепер розмістився в урядовому кварталі біля Кабінету Міністрів.


Погроми в КМДА

За інформацією видання Insider, після передачі будівлі КМДА новопризначеному голові Володимирові Макеєнку, невідомі у масках, які приїхали на 2 автах (номери не вдалося записати), увірвались і розгромили 6-ий поверх будинку.

Згодом в інтренеті з'явилося відео, на якому видно, як невідомі після передачі КМДА владі, увірвалися на 6-й поверх будівлі й вчинили погром.


Щотижневе віче

Деяких лідерів опозиції сьогодні не було на Майдані у Києві: 16 лютого на щоденному віче біля адмінбудівлі Івано-Франківської облради виступив позафракційний народний депутат Петро Порошенко, а лідер УДАРу Віталій Кличко відвідав мітинг у Дніпропетровську.

На прес-конференції у Дніпропетровську Кличко сказав, що відмовився від права на проживання в Німеччині.

На столичному Майдані під час виступу на віче лідер свободівців Олег Тягнибок закликав протестувальників прийти 18 лютого з пікетом під стіни Верховної Ради.

Водночас, лідер фракції “Батьківщини” Арсеній Яценюк під час Народного віча в Києві заявив, що відхиляє пропозицію президента очолити Кабінет Міністрів.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що кримськотатарський народ готовий протистояти сепаратистським силам, які хочуть відділити Крим від України.


Пшонка пообіцяв амністію

Після звільнення КМДА біля будівлі зібралося близько тисячі активістів Майдану, які погрожують повернути контроль над головним приміщенням столичної влади у разі невиконання обіцянки владою.

Тоді активісти Автомайдану вирушили з пробігом до помешкання Генерального прокурора Віктора Пшонки.

Невдовзі з'явилося повідомлення, що лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, та лідер "Свободи" Олег Тягнибок проводять зустріч із Генпрокурором Віктором Пшонкою.

Згодом на сайті Генеральної прокуратури з'явилося повідомлення, поява якого була обов'язковою умовою для набуття чинності "закону про амністію". Людей обіцяють звільнити від кримінальної відповідальності впродовж місяця.

Члени самооборони і "Свободи" не довіряють обіцянкам влади і стоятимуть біля будівлі КМДА впордовж ночі на 17 лютого, тобто до набрання чинності закону "про амністію".