Зеленський опублікував відео з Херсона. Місцеві жителі вийшли на вулиці, запалили багаття та скандували "ЗСУ".

Важливо Херсон не спить: місцеві зібралися біля багаття й святкують звільнення від окупантів

Наші. Наш. Херсон,
– написав президент.

Зауважимо, у Генштабі ЗСУ поки офіційно не повідомляли про деокупацію Херсона. У Міноборони заявили, що триває початковий етап звільнення. Це означає, що у місто зайшли спецпідрозділи, основні сили – на підступах. Раніше повідомляли, що в обласному центрі триває зачистка від залишків окупаційних військ.

Зеленський показав відео вечірнього Херсона:

Історичний день

У своєму зверненні Зеленський наголосив, що сьогодні справді історичний день, бо Україна повертає Херсон. Глава держави підтвердив, що зараз наші оборонці – на підступах до міста, але спеціальні підрозділи вже в Херсоні.

Президент зазначив, що херсонці чекали та ніколи не відмовлялись від України. Так само ЗСУ повернуть кожне окуповане місто та село. Крім того, Зеленський додав, що місто ще не повністю очищене від ворожої присутності, але самі херсонці вже прибирають з вулиць та будівель російську символіку і будь-які сліди перебування окупантів.

Насамкінець президент подякував мужнім українським воїнам.

Що відомо про звільнення Херсона

Українські захисники зайшли в місто 11 листопада. Через контрнаступ ЗСУ в регіоні ще 9 листопада окупанти заявили, що будуть відводити свої війська з правобережжя Херсонщини. Відступаючи, росіяни підірвали всі мости через Дніпро.

Місцеві жителі зустрічали українських військових зі сльозами радості. Вони співали Гімн України, несли військовим квіти та вишиті рушники.

Під час зачистки мають ліквідувати окупантів, які "заблукати" в місті. Їх закликають здаватись в полон. Також в ОК "Південь" попередили, що укріплення росіян розташовані близько від Херсона, тому ймовірні масовані ворожі обстріли.

Дивіться також – Гуменюк попередила про загрозу після звільнення Херсону: відео