Однак у країні-агресорці значно більше територій не прикрито, ніж захищено. Це 24 Каналу зауважив полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

Читайте також У США відповіли, чи дозволяють своєю зброєю збивати російську авіацію над територією Росії, – WP

Це завдання не можна виконати

Роман Світан зазначив, що Росія розбита на сектори. Повністю перекрити її ППО – неможливо. Свого часу Радянський Союз не міг прикрити усю територію системами ППО, хоча їх виготовляли досить багато. Захищеними були лише напрямок Москви та, можливо, Санкт-Петербурга.

Та ж картина у Росії. Вони можуть якось перекрити московський напрямок. Можливо, перекрити потреби деяких військових або серйозних інфраструктурних об'єктів. Та кількість неприкритих російських об'єктів на порядки перевищує ту кількість, яка прикрита. Тому це завдання, яке росіяни не можуть виконати,
– пояснив він.

Тому як тільки Україна отримає можливість завдавати ударів по російській території, у росіян будуть величезні напрямки, які їм не буде чим прикривати. Для нашої держави дуже важлива, зокрема, авіаційна складова засобів ураження, щоб бити по військових об’єктах на території країни-агресорки.

"Тоді росіянам доведеться знімати озброєння з лінії фронту. Маю на увазі ППО, зенітно-ракетні комплекси, авіацію перекидати та, як мінімум, вздовж Волги перекривати напрямки. Це значить, що зменшиться щільність військ на лінії боєзіткнення, на окупованих територіях, до Керчі точно. Для нас це дуже хороший хід, якщо ми отримаємо таку можливість", – додав військовий експерт.

Що відбувається на фронті: останні новини

  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що від початку доби на передовій сталося уже 26 бойових зіткнень. Росіяни цього дня уже завдали одного ракетного удару з використанням шести ракет та три авіаційні удари із застосуванням чотирьох КАБів.
  • Окрім цього, вони 24 рази здійснювали атаки дронами-камікадзе і ще понад 450 разів обстріляли позиції ЗСУ та населені пункти, зокрема, чотири рази – із застосуванням РСЗВ.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 30 травня розповів про ситуацію на Харківщині. Він заявив, що росіяни продовжують нарощувати угруповання своїх військ на напрямку головного удару Стрілеча – Липці та в районі Вовчанська, перекидаючи додаткові полки й бригади з інших напрямків і полігонів.