Росіяни продовжують нарощувати угруповання своїх військ на напрямку головного удару Стрілеча – Липці та в районі Вовчанська, перекидаючи додаткові полки й бригади з інших напрямків та полігонів. Втім, Головнокомадувач ЗСУ наголосив, що цих сил їм зараз недостатньо для початку повномасштабного наступу і прориву нашої оборони.

Дивіться також Чому Швеція надала Україні рекордний пакет допомоги й до чого тут Харківщина

Ворог не зміг прорвати нашу оборону

Олександр Сирський наголошує, що дії ворога ускладнені посиленням нашої оборони завдяки своєчасному прийняттю рішень щодо перекидання резервів на загрозливі напрямки. Створення резерву боєприпасів також забезпечило ефективне ураження противника та зниження його наступальних можливостей.

Через це ворог перейшов до тактики ураження наших позицій вогнем артилерії та ударами КАБів. В цих умовах першочергове значення набуває фізичне знищення літаків-носіїв КАБів, БпЛА розвідників та корегувальників вогню, захист РЕБом своїх військ, маскування та використання макетів,
– говорить генерал.

Він зауважив, що все це не нові, але дуже актуальні питання, від вирішення яких напряму залежить життя наших бійців та стійкість оборони. Тому, передусім командування вживає невідкладних заходів щодо удосконалення системи управління протиповітряної оборони, її автоматизації та поєднання з вогневими засобами сухопутних військ в комплексі із системою РЕБ.

Також Сирський заслухав кожного командира по готовності до активних дій та прийняв рішення щодо проблемних питань. За його словами, проблем у військах стало помітно менше у зв'язку з підвищенням ефективності роботи всієї управлінської вертикалі.

Що наразі відомо про наступ росіян на Харківщину

  • На Харківщині вже понад два тижні тривають запеклі бої. Особливо складною залишається ситуація у Вовчанську. Там росіяни почали застосовувати термобаричні боєприпаси проти житлової забудови та цивільної інфраструктури.
  • Кремль зазнав шалених втрат під час наступу в Харківській області. За словами партизанів, підтвердженням цьому є той факт, що зараз Росії, ймовірно, доводиться залучати строковиків до бойових дій.
  • Втім, росіяни не полишають спроб просунутися на Харківщині. Тепер ворожі війська можуть активізувати свої дії й на Золочівському напрямку. Щоб утримувати наступальний темп, Росія підтягує резерви на Куп'янському, а також на Липецькому та Вовчанському напрямках.