В окупантів ще є резерви на Харківському напрямку, оскільки не всі військові залучені до боїв. Про це 24 Каналу розповів координатор групи Інформаційний спротив Костянтин Машовець. Ба більше, фіксують формування нового угруповання росіян.

Дивіться також У Вовчанську тривають вуличні бої, ворог тисне на Часів Яр: як змінилася лінія фронту за тиждень

Тактика росіян

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Росія збирає ще одне угруповання військ біля кордону України – за 90 кілометрів від Харкова на північний захід. До того ж росіяни активізувалися на Куп'янському напрямку в районі Табаївки. Звідти, цілком можливо, росіяни хочуть дійти до Великого Бурлука та Вовчанська відповідно.

Вони намагаються реалізувати принцип оперативного мистецтва, розпочинаючи одночасні дії, які сходяться. Зараз вони зайняли Іванівку у бік Степової Новоселівки на Куп'янському напрямку, і вздовж Печенізького водосховища намагаються зрізати виступ,
– зазначив Костянтин Машовець.

Рух росіян на фронті: дивіться на карті

Зараз росіяни перегрупували сили та засоби зі складу групи військ "Захід" у зону відповідальності угруповання військ "Північ". Мовиться про перегрупування 6-ї військової армії.

"Це невелика армія – 2 мотострілецькі бригади та комплект приданих частин та підрозділів. Але її підсилили визначеним комплектом зі складом 1-ї танкової армії. На Харківському напрямку зараз діє близько 15 дивізіонів ствольної та реактивної артилерії ворога. Загальна чисельність військ – близько 40 тисяч, але не всі вони залучені. Тобто у противника там є резерв", – зауважив Машовець.

Крім того, росіяни ще можуть ввести додатково від 6 до 7 батальйонів.

Що відбувається на Харківщині

  • У Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що просування росіян на півночі Харківщини вдалося зупинити, а загрозу прориву окупантів було відбито. Хоч російські військові продовжують спроби атак на українські позиції, проте Сили оборони відбивають ворожі атаки.
  • Напередодні в ОСУВ "Хортиця" також потішили інформацією про те, що станом на 25 травня Сили оборони повністю зупинили ворога на напрямку Стрілеча – Глибоке і вибивають його з позицій.
  • До того ж українські військові уже почали контрнаступальні дії на Харківщині. Про це повідомив представник Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ полковник Ігор Прохоренко.