Зеленський закликав Джо Байдена та Сі Цзіньпіна долучитися до Саміту миру у Швейцарії, аби спільно зупинити Росію. Він наголосив, що саме Москва є єдиним джерелом агресії і постійно намагається розширити війну.

Дивіться також Знищена інфраструктура, десятки поранених та жертви: усе про атаку на Харківщину 23 травня

Росія розширює агресію

Росіяни 23 травня вдарили по друкарні книжкового видавництва "Віват". Саме звідси Володимир Зеленський звернувся до світових лідерів. Президент зазначив, що російська авіація наближається до кордону нашої держави й запускає ці бомби просто по місту. Він зазначив, що Росія стягнула війська на ще один напрямок.

Буквально зараз, цими днями, ми захищаємось за 60 кілометрів на північний схід від цього місця від чергової спроби російського наступу. Росія готується до спроби наступальних дій і за 90 кілометрів звідси на північний захід – біля нашого кордону збирається ще одне угруповання військ,
– сказав він.

За слова Зеленського, Україна вже має досвід обману Росією на перемовинах – які лише стали прикриттям для підготовки нового нападу. І саме тому потрібен Саміт миру, на якому будуть присутні світові лідери, яких Москва не зможе обдурити. Саме тому президент запрошує очільників країн світу на цей захід – особливо президента США Джо Байдена та президента Китаю Сі Цзіньпіна.

Ситуація у Харкові

  • Вдень 25 травня російська армія вдарила по будівельному гіпермаркету "Епіцентр" у Харкові. Там спалахнула пожежа, яку вдалося загасити лише за 16 годин безперервної роботи. Станом на 26 травня відомо про 12 загиблих, 43 поранених та 16 зниклих безвісти. Триває ідентифікація тіл.
  • Того таки дня, проте ввечері, окупанти атакували центральну частину міста. Під ударом опинилися офісні приміщення, а також зазнали пошкоджень адміністративні будівлі, супермаркет, магазини, житлові будинки, пошта, автомобілі та інші цивільні обʼєкти.
  • У четвер, 23 травня росіяни вдарили по цивільному підприємству, яке займається друком. Згодом стало відомо, що йдеться про друкарню "Віват". Атаки забрала життя 7 людей. Через обстріл видавництво Vivat тимчасово не надсилатиме книжки зі складу, відправлення відновлять після завершення слідчих і рятувальних дій.