Очевидці говорять, що ізраїльські танки були помічені біля мечеті Аль-Авда, центральної пам'ятки Рафаху. Ізраїльські військові говорять, що їхні сили продовжують діяти в районі Рафаху, але ніяк не прокоментували повідомлення про просування до центру міста.

Дивіться також Визнання Палестинської держави й новий скандал: як це робила Україна та чому все так складно

Ізраїль завдає масованих ударів по місту

Військові ЦАХАЛ продовжують наступ на Рафах, анклав, яким нині керують бойовики ХАМАС. Авіація завдає регулярних авіаударів по місту. Танки просунулись до західних районів і зайняли позиції на вершині пагорба Зуруб у західному Рафаху під прикриттям інтенсивних бомбардувань. Жителі Рафаху говорили, що ізраїльські військові, схоже, привезли в район наступу броньовані машини з дистанційним керуванням.

З початку наступу Ізраїлю, коли його війська взяли під контроль пункт перетину кордону з Єгиптом три тижні тому, танки зачистили околиці Рафаху та увійшли в деякі з його східних районів, але ще не увійшли в місто повною силою.

Світові лідери закликали виконати наказ Міжнародного суду ООН про припинення нападу Ізраїлю після удару по наметовому містечку для біженців з інших частин Гази. Мешканці кажуть, що район Тель-Аль-Султан, місце смертоносного удару в неділю, все ще піддається інтенсивним бомбардуванням.

Танкові снаряди падають скрізь у Тель-Аль-Султані. Багато сімей покидали свої будинки у західному Рафаху під обстрілами протягом усієї ночі,
– розповів місцевий мешканець у чаті.

Агентство ООН у справах палестинських біженців повідомило, що з початку травня від ізраїльського наступу в Рафаху втекли близько мільйона людей.

Чому Ізраїль розпочав наступ та хто проти

  • Ізраїль розпочав операцію після того, як бойовики ХАМАС напали на південні ізраїльські громади 7 жовтня 2023 року, убивши близько 1200 людей і захопивши понад 250 заручників, згідно з ізраїльськими даними.
  • Водночас Міжнародний суд ООН постановив, що Ізраїль має негайно припинити наступ на Рафах у Газі, яким фактично керують бойовики ХАМАС.
  • Ізраїль завдав удару по наметовому містечку в Рафаху 26 травня. Внаслідок цього загинуло 35 мирних палестинців, однак у Тель-Авіві заявили, що ціллю була база ХАМАС, де нібито діяли терористи. У США говорять, що Ізраїль балансує на межі.
  • Разом з тим, палестинське угруповання ХАМАС з Сектора Гази 26 травня обстріляло ізраїльське місто Тель-Авів. Цей обстріл був першим за 4 останніх місяці.
  • Іспанія, Ірландія та Норвегія заявили, що визнають Палестинську державу 28 травня. США та інші великі країни виступають проти такого рішення на цьому етапі врегулювання конфлікту.