Західне видання повідомляє, що майже одночасні рішення трьох країн визнати Палестину можуть дати поштовх для її визнання іншими країнами ЄС і стимулювати подальші кроки в ООН, що поглибить ізоляцію Ізраїлю. Їхня позиція у тому, що це начебто крок до давніх палестинських прагнень, які виникли на тлі міжнародного обурення кількістю загиблих серед цивільного населення після наступу Ізраїлю на Газу.

Дивіться також Україні час визнати Палестину, Косово і Тайвань

Чому США наразі проти визнання Палестини

ООН передбачала у 1947 році розподіл територій таким чином, щоб поруч могли мирно співіснувати єврейська та Палестинська держави. Втім, палестинці та увесь арабський світ відхилили цю ідею. За результатами арабо-ізраїльської війни 1948 – 1949 років та Шестиденної війни 1967 року Ізраїль взяв під свій контроль усі спірні території, в тому числі і Газу, яку контролював Єгипет.

США, Велика Британія та інші західні країни підтримали ідею незалежної Палестинської держави, що існує поряд з Ізраїлем, як вирішення запеклого конфлікту на Близькому Сході. Але вони наполягають на тому, що державність Палестини має стати частиною врегулювання шляхом переговорів. З 2009 року ж не було жодних предметних переговорів.

Associated Press повідомляє, що країни, які хочуть визнати Палестину, не визнають чинну державу, а визнають лише можливість її існування. Вони хочуть зміцнити міжнародний статус палестинців і чинити більший тиск на Ізраїль, щоб той почав переговори про припинення війни. Іспанія, Ірландія, Норвегія, (а за ними Мальта та Словенія) нині хочуть визнати Палестину, подавши це як "позитивний внесок" у припинення війни.

Хто ще та чому проти визнання

Ізраїль відкидає будь-які кроки щодо легітимізації палестинців. У відеозаяві прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що "намір кількох європейських країн визнати Палестинську державу є нагородою за тероризм".

80% палестинців в Юдеї та Самарії (Західний берег) підтримують жахливу різанину 7 жовтня. Цьому злу не можна дати державу. Це буде терористична держава,
– наголосив Нетаньяху.

Великі держави поки теж не поспішають визнавати Палестину. Британський міністр закордонних справ Девід Кемерон заявив, що визнання Палестинської держави не може відбутися, поки ХАМАС залишається в Газі, хоч це і може статися, поки Ізраїль веде переговори з палестинськими лідерами. Франція та Німеччина поки теж проти таких кроків.

Що відомо про бойові дії в Секторі Гази

  • Іспанія, Ірландія та Норвегія оголосили про визнання Палестини. Члени Європейського Союзу Словенія та Мальта також зазначили, що планують визнати незалежність Палестини. Після того, як стало відомо про такі рішення країн Ізраїль оголосив про "негайне відкликання" своїх послів в Ірландії та Норвегії.
  • У Секторі Гази триває військова операція армії Ізраїлю. Її кінцевою метою називають повне знищення терористичного угруповання ХАМАС. До цього часу країна не може погодитись на припинення бойових дій.
  • Бойовики вимагають від Ізраїлю закінчення війни та виходу з Сектора Гази. Далі вони припускають можливість переговорів щодо заручників. Натомість Ізраїль повертає їх до попередніх домовленостей – декілька днів перемир'я для обміну людьми.