Авторитетні видання з посиланням на анонімних американських посадовців зазначають, що Білий дім прискіпливо оцінює дії Ізраїлю. На думку аналітиків, остаточний вердикт є важливим у контексті постачання озброєння.

Дивіться також Визнання Палестинської держави і новий скандал: як це робила Україна та чому все так складно

Ізраїль в об'єктиві Вашингтона

На початку травня 2024 року президент США Джо Байден погрожував призупинити постачання певних арсеналів для наступу американського виробництва, якщо Ізраїль увійде до населених пунктів у Рафаху.

Ізраїль завдав удару по наметовому містечку в Рафаху 26 травня. Внаслідок цього загинуло 35 мирних палестинців, однак у Тель-Авіві заявили, що ціллю була база ХАМАС, де нібито діяли терористи.

ЦАХАЛ, армія оборони Ізраїлю, наголошувала, що під час удару вбила представника терористів, на ім'я Ясін Рабія, а також його заступника. Відповідні особи відповідали за військову діяльність угруповання ХАМАС на Західному березі.

Удар було завдано по законним цілям згідно з міжнародним правом із застосуванням точних боєприпасів і на основі точних даних розвідки, які вказували на те, що ХАМАС використовував територію,
– наголошували у ЦАХАЛ.

Цей авіаудар став найбільш смертоносним інцидентом у Рафаху після того, як Ізраїль розпочав наступ на місто на початку травня. Були повідомлення про те, що серед загиблих є жінки та діти. Водночас Міжнародний суд перед тим наказував Тель-Авіву негайно припинити військову операцію.

Дивіться також Міжнародний суд ООН постановив, що Ізраїль має негайно припинити наступ на Рафах у Газі

  • Слід сказати, що Рафах межує з Єгиптом. Можливе зіткнення між Ізраїлем і цією країною було одним із головних питань, які хвилювали адміністрацію Байдена щодо можливої ​​операції в цьому населеному пункті.
  • Водночас важливо, що 26 травня бойовики терористичного угруповання випустили щонайменше вісім ракет по Ізраїлю з півдня Сектора Гази. Систем протиповітряної оборони вдалось ліквідувати цілі.