Відповідну інформацію в ефірі 24 Каналу прокоментував військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан

Важливо Закріпилися за залізницею, – у ЗСУ розповіли про успіхи в районі Бахмута

Наступ росіян в районі Авдіївки

За його словами, спільне між Авдіївкою та Бахмутом тільки в кількості російських втрат – там вже тисячі вбитих, які намагалися вдаритися об авдіївський гарнізон. Також знищені сотні одиниць техніки, танків, броньованих машин, комплексів артилерії та ЗРК.

Можна сказати, що для них це "Бахмут-2", але тільки по втратах,
– наголосив Роман Світан.

"За 10 років кількість сил та засобів, які (росіяни – 24 Канал) кидали на знищення нашого гарнізону в Авдіївці, була в рази більше", – розповів військовий експерт.

Зараз там ворог намагається виконати політичну задачу, адже військова задача – нездійсненна.

Ліквідація гелікоптера Мі-8

Роман Світан пояснив, що Мі-8 – це транспортувальник, проте інколи його використовують як бойовий гелікоптер.

Він летить на низькій висоті й, скоріш за все, що ЗРК його не зачепить. Переважно їх зносять за допомогою ПЗРК.

"Наші групи ССО та розвідки беруть з собою переважно Stinger, заходять в глибину території противника – 5 – 7 – 15 кілометрів й на перехопленні "знімають" російські вертольоти. Протидіяти цьому практично нема як", – пояснив військовий експерт.

Дивіться повне відео з Романом Світаном на ютубі 24 Каналу:

Оренда комплексів ППО

На думку Світана, це правильно. Адже, наприклад, у Польщі стоїть комплекс – ми можемо попросити у них його в оренду й перекинути на Захід України. Навіть ледь не до центру країни їх дотягнути.

З одного боку вони будуть виконувати задачу прикриття Польщі зі сходу, а також прикриття наших областей,
– зазначив військовий експерт.

До цих комплексів російські засоби ураження фронтового рівня – не дістануть. Це біля лінії фронту вони мають ризик удару безпілотника чи конкретних ракет протирадіолокаційних з дальністю до 150 кілометрів.

Останні новини щодо війни Росії проти України

  • Ілля Євлаш зауважив, що ворог наступає на Куп'янському напрямку. Зараз окупанти там зосередили близько 15 – 17 рот.
  • ЗСУ відбили усі атаки ворога на Авдіївському напрямку та знищили сотні окупантів, десятки танків та бронемашин. Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.
  • Сили спеціальних операцій за допомогою HIMARS уразили місце дислокації російських безпілотників ZALA. Відповідне відео зʼявилося у мережі.