Боєць ЗСУ та політолог Тарас Березовець у розмові з 24 Каналом повідомив, де зараз загострилась ситуація. Зауважимо, що окупанти також продовжують активні штурмові дії на Авдіївському напрямку.

Дивіться також ЗСУ вийшли з Авдіївки, росіяни наступають на Півдні: як змінилася лінія фронту за тиждень

Росіяни активізувалися на трьох напрямках

Для росіян було надзвичайно важливо захопити Авдіївку до 15 березня – саме з цього дня розпочинаються президентські вибори у Росії. Однак на цьому окупанти, на жаль, не планують зупинятися.

Після того, як штурмовим групам вдалося захопити Авдіївку, їх розподілили на інші ділянки фронту. Зокрема, активізували наступальні дії на Запорізькому напрямку (Роботине), Донецькому (Лиман) та Харківському (Куп'янськ), але й ними не обмежуватимуться,
– наголосив Тарас Березовець.

Мобілізація та дезертирство росіян

Звісно, втрати, яких зазнали окупанти в районі Авдіївки, необхідно хоч якось поповнювати. Тож у Росії триває прихована мобілізація, яка, можливо, й відзначається кількісними показниками, але точно не якісними. У будь-які способи росіян, зокрема й хронічно хворих, алко- та наркозалежних, намагаються завербувати на службу,

"Їм важливо досягнути потрібної цифри. Що нижчими за соціальним статусом будуть мобілізованої, тим вигіднішою буде їхня загибель. Мовиться про банальну "утилізацію непотребу", – пояснив Березовець.

Тим часом морально-психологічний стан росіян, які уже воюють, вже на доволі низькому рівні. За даними російського проєкту, який нібито допомагає уникнути участі у війні, за останній рік кількість військових, які хочуть дезертувати з армії Росії, зросла вдесятеро.

Ті, кого українські Сили оборони взяли в полон, охоче здаються й самі, якщо є можливість. Але це не стосується кадрових підрозділів, яких активно "обробили". Рівень їхньої підготовки та моральний дух є вищий, ніж в інших російських підрозділах,
– підтвердив боєць ЗСУ.

Однак назагал росіяни справді мають велику схильність до дезертирства та добровільної здачі у полон. Це, до слова, продемонструвала Харківська та Херсонська операції, які успішно провели ЗСУ.

Що відбувається на фронті: останні новини

  • За добу 20 лютого росіяни продовжують тиснути фактично по усій лінії фронту. Мовиться зокрема про Лиманський, Куп'янський, Авдіївський, Мар'їнський, Бахмутський та Запорізький напрямки. Загалом відбулося 66 бойових зіткнень.
  • Посилення наступу на Роботине, що у Запорізькій області, підтвердили також у розвідці Великої Британії. Якщо після українського контрнаступу на цій ділянці, темп бойових дій знизився, то зараз він знову різко зріс.
  • У Головному управлінні розвідки повідомили, що на тимчасово окупованих територіях України росіяни сконцентрували близько 470 тисяч військових. Мовиться лише про сухопутну частину, однак варто розуміти, що є ще авіація та військово-морський флот, яких також долучають до виконання військових завдань.