Це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. Він пояснив, чому Україні вигідне відкриття Росією фронту на Сумщині.

Важливо Уражено виробничу інфраструктуру: ворог атакував Конотоп на Сумщині

З якими проблемами зіткнулася Росія

Військово-політичний оглядач пояснив, що росіяни дійсно мали плани щодо наступу на Сумську область, але є нюанси.

По-перше, ворог навіть не має достатнього ресурсу, щоб досягти хоч якогось успіху на оперативно-тактичному рівні на Харківщині – насамперед біля Липців та Вовчанську.

Бої на Харківщині: дивіться на карті

По-друге, окупантам необхідно сконцентрувати нові сили та засоби, аби завдавати ударів по Сумщині. Утім, вони не мають, де їх взяти. Оскільки вже зараз стягують групи військ "Захід", "Південь" та "Дніпро" на Бєлгородщину, аби продовжити бойові дії хоча б у напрямку Вовчанська.

Тому в російського командування зараз дилема:

  • або продовжувати реалізовувати плани щодо відкриття нового фронту, що є для них самогубством;
  • або підтримувати один з перспективних напрямків, наприклад, Вовчанський.

Якщо вони відкриють Сумський фронт, це навіть нам на користь. Тому що вони будуть витрачати ресурс, якого їм і так не вистачає,
– пояснив Олександр Коваленко.

Яка зараз ситуація на Сумщині

  • Очільник Сумської ОВА Володимир Артюх зазначив, що будівництво великої кількості фортифікацій на Сумщині вже на завершальному етапі. Добудували лише додатковий рубіж, адже основні лінії споруджувалися раніше. Активне облаштування оборонних позицій розпочалося саме у 2023 році.
  • Державна прикордонна служба України оприлюднила відео, на якому видно, як FPV-дрони завдали ударів по комплексах дальнього візуального спостереження "Муром-П". За допомогою цих систем росіяни намагалися контролювати ситуацію на кордоні з Сумщиною та планувати наступні атаки й обстріли.
  • Прикордонники почали частіше фіксувати спроби заходів російських диверсійно-розвідувальних груп, які є однією з основних загроз. Метою ДРГ є створити такі умови, аби цивільні та військові у прикордонних зонах Сумської області перебували у напруженому стані, панікували та спричиняли дестабілізаційні дії.