"Наші глави держав і урядів заявили на саміті в Чікаго, що НАТО і надалі готове взаємодіяти з третіми країнами на індивідуальній основі заради збільшення прозорості і довіри, а також для посилення ефективності оборони від балістичних ракет", - відповів Бренгельманн на запитання, чи розглядає Альянс Україну як партнера при створенні європейської системи ПРО.

Поміж того, він зазначив: в НАТО визнають, що Україна належить до країн, які мають цілком зрозумілу зацікавленість в майбутньому розвитку протиракетної оборони НАТО. Думаю, ваша країна зараз виробляє свою політику з цього питання", - зазначив він.

"Ми обговорювали дану тему з Україною під час робочих консультацій в березні 2011 року, де обмінялися поглядами на сфери можливої співпраці. Це було відмічено на засіданні міністрів закордонних справ КУН (Комісії Україна-НАТО) в квітні 2011 року. Ми ще не проводили офіційних консультацій: вони повинні узгоджуватися з усіма членами Альянсу. Поки рано думати, чи (і якщо може, то як) може Україна співпрацювати з НАТО у сфері оборони проти балістичних ракет", - каже помічник Генсека НАТО.

Нагадаємо, у Чикаго Україну запросили, як країну-контрибутора Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Втім, якихось відчутних результатів досягти не вдалось.