Зеленський нагадав, що 1 вересня – це не лише свято знань та початок навчального року, але й день, коли розпочалася Друга світова війна.

Важливо США повернуть Україні артефакти, вивезені під час Голокосту

Як пояснив президент, цей день особливий своїми наслідками, які спричинила людська жорстокість, ненависть та безсердечність. Вона має просту назву – нацизм. Зеленський також вирішив розповісти історію своєї родини.

Це історія про чотирьох братів. Трьох з них, а також їхніх батьків, дружин розстріляли окупанти, які увірвалися до України. Однак, продовжив президент, залишився четвертий брат, який в той час він був на фронті.

Він повернувся живим. Пройшов Другу світову війну, зробивши внесок у перемогу над нацизмом, через 4 роки повернувся додому. Через 2 роки у нього народився син, через 31 рік у нього народився онук, а через 40 років онук став президентом України й зараз він стоїть перед вами,
– розповів Зеленський.

Президент наголосив: нацизм програв назавжди, хоч і торкнувся майже кожної родини. Але разом з тими, хто у боротьбі віддав своє життя, є й ті, хто зберіг своє життя, підсумував український лідер.

Зауважимо, що Володимир Зеленський з дружиною 31 серпня відвідали Меморіал жертвам Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, відкритий в листопаді 2015 року в центрі Вашингтона.

Зеленський відвідав Меморіал жертвам Голодомору / Фото ОП