“Соціалка все бере, а на науку, на нове обладнання грошей не вистачає - ось про що мова, а друге - нема для молоді житла, бо також немає грошей, не буде житла - буде гинути наука”, - сказав президент НАН України Борис Патон.
У Кабміні визнають - проблеми з фінансуванням науки є. Втім, урядовці роблять ставку на міжнародні гранти та ентузіазм молоді.
“Бюджетне фінансування на наступний рік буде в рамках 0,3-0,4% ВВП. До цього додасться ще фінансування ринкових замовників. Критерій у Європі чи Росії - це 3-4% ВВП на розробки”, - сказав голова Держагентства з питань науки Володимир Семиноженко.
“Ми будемо робити все, щоб ліквідувати цей розрив і створити стимули, щоб в науку йшла молодь”, - пообіцяв Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
А от сама молодь, на яку робить ставку Прем’єр Азаров, у науку не поспішає. Кажуть, поки не бачать перспектив.
“На жаль, в нашій країні ніякого заохочення немає - всі бачать які низькі зарплати у вчених, які в них умови”, - каже Андрій.
“Ті мої хлопці, які працюють в аспірантурі, грошей отримують мало, і не мають практичного застосування свого досвіду, який дуже цінний”, - додає Катерина.
“На голому ентузіазмі в основному - тільки закордонні гранти і допомагають”, - сказав Олександр.
Тим часом, науковці виходять на вулиці протестувати. Як відомо, видатки на Академію наук наступного року зростуть незначно і становитимуть ледь більше 3 мільярдів гривень. А це - лише 70% від необхідного мінімуму, кажуть науковці.