“Навантаження на бюджет на державу буде мінімальним. Лише приміщення контенту, змісту навчальних програм на цей пристрій, дозволить економити щорічно 400 млн. гривень з державного бюджету на друк підручників і таке інше. Пристрої навчальні - нетбуки - отримають від 1,5 до 2-х млн. дітей - учнів 5-х - 9-х класів”, - каже Голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Владислав Каськів.

Вартість одного такого пристрою - приблизно 2 тисячі гривень. Їх кожен учень чи вчитель отримає під безвідсотковий споживчий кредит і зможе згодом викупити. Відмінникам обіцяють безкоштовні нетбуки. Хоча головна проблема проекту зовсім не фінансування.

“Міністерство охорони повинне швидше за все прийняти нові санітарно-гігієнічні норми для того, щоби вони відповідали сучасному рівню технологій. Норми, які використовуються для застосування інформаційно-комунікаційних технологій в школі, розроблені на початку XX ст.”, - каже директор з розвитку корпоративних проектів корпорації INTEL Дмитро Грязнов.

Усі нетбуки об'єднають у централізовану інформаційну освітню систему "Відкритий світ". До неї увійдуть методичні матеріали, статистика і аналітика процесу навчання в Україні.

“Ми через хмарний принцип хочемо створити єдине національне інформаційно-освітнє середовище, де б скажімо, учні, наші громадяни - учні, батьки, діти: всі учасник навчального процесу, навчально-виховного процесу, могли ним користуватися, заходити туди і там працювати. Звичайно, що цей проект дасть підвищення ефективності навчального процесу: цікаві уроки дадуть що? Дадуть нові бажання!”, - каже керівник національного проекту "Відкритий світ" Ігор Курус.

Пілотний проект із запровадження програми "Один учень-один комп'ютер" має запрацювати вже всередині жовтня.