Як українські воїни опановують танки Leopard-2 у Німеччині та Польщі: вражаючі кадри

13 лютого 2023, 16:11
Читать новость на русском

Джерело:

Tagesschau

У понеділок, 13 лютого, Бундесвер розпочав навчання українських солдатів на основному бойовому танку Leopard 2. Також відомо, що опановувати танки до Польщі прибули 105 українських військових.

Про це повідомила речниця Міністерства оборони Німеччини. Навчання відбуватиметься в основному на базі школи танкових військ у Мюнстері, Нижня Саксонія.

Увага В Україну прибули всі самохідні гаубиці Caesar Данії: захопливе відео

Що відомо про терміни навчань

Навчання має завершитися до кінця першого кварталу, щоб передача танків була "синхронізована" з цим.

Важливо! 25 січня уряд Німеччини схвалив рішення надати Україні танки Leopard 2 для двох батальйонів. На першому етапі країна хоче передати 14 танків. Решта машин мають приїхати від країн-партнерів.

Крім того, є програми навчання українських солдатів, які вже розпочалися в Німеччині на бойовій машині піхоти Marder.

Міністр оборони Борис Пісторіус зазначив, що постачання основних бойових танків в Україну значно посилить оборону від російських нападників.

Зазначимо, що раніше в Німеччині повідомили, що ЗСУ навчатимуть упродовж 6 – 8 тижнів. За цей час українські захисники опанують основи управління складною системою озброєння, а також відпрацюють взаємодію бойових танків Leopard та бойової машини піхоти Marder.

За словами військовослужбовців, за короткий час можна навчити лише основам, позаяк зазвичай підготовка триває кілька років.

Як проходять навчання у Польщі

Керівник навчальної групи полігону 10-ї бронетанкової бригади Кшиштоф Сєрадзький зазначив, що українські бійці навчаються на танковому полігоні у Свєнтошуві (південний захід Польщі).

До Польщі на навчання прибули 105 українських військових, які навчаються на Leopard 2. Йдеться про 21 екіпаж танків, а також технічний персонал обслуговування танків,
– сказав Сєрадзький.

Українські воїни швидко опановують німецькі танки: відео

Він зазначив, що навчання тривають вже тиждень, а загалом курс буде близько місяця. Наші захисники навчаються щодня по 10-12 годин. Оскільки українці мають досвід управління танками, то їм легше опанувати нові машини.

Як навчаються українські військові у Польщі / Фото "Укрінформ"

Сєрадзький зазначив, що українці на танковому полігоні опановують польські танки Leopard 2, а також танки цього типу, передані Канадою. Він не виключив, що до Польщі на навчання згодом прибуде нова група українських військових.