Про це заявила віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко у Facebook.

Читайте також: У Держдепі РФ прокоментували можливість обміну Сенцова

Напередодні російське видання "Нова газета" з посиланням на джерела повідомило, що Кремль готовий вести переговори про обмін незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова на засуджених у США росіян: Віктора Бута та Костянтина Ярошенка, а також арештованої Марії Бутіної. Співрозмовник видання наголосив, що якщо між США та Росією будуть вестись переговори про такий обмін, то Україну до них залучати не будуть.

За словами чиновниці, так звані російські ліберальні ЗМІ вже не вперше роблять недостовірні та спекулятивні вкиди щодо долі Олега Сенцова і інших бранців Кремля.

Мене вже давно не дивує, що подібні брудні інформаційні спецоперації запускаються через так звані ліберальні російські медіа, бо мета спецслужб тут очевидна: підняти ставку, ціну переговорів, паралельно дискредитувати навіть ілюзію існування незалежних від Кремля медіа,
– підкреслила Геращенко.

У зв'язку з цим чиновниця висловила переконання, що саме з цих причин відповідні чутки, які "не мають під собою жодної основи", запускаються саме так.

"Олег – політв'язень, справа якого сфабрикована з самого початку до кінця, від першої до останньої літери. І очевидно, що говорити про обмін його на мафіозі, торговців зброєю та шпигунів – це тактика сомалійських піратів, торгівців людьми, в яких давно перетворився Кремль", – заявила віце-спікер.

Нагадаємо, 2 жовтня минає 142-й день відтоді, як незаконно ув'язнений у Росії український режисер Олег Сенцов оголосив про початок голодування.

28 вересня стало відомо, що Сенцова із колонії в Лабитнангі відправили до міської лікарні. Федеральна служба виконання покарань Росії оприлюднила фото, на якому видно, наскільки сильно схуд український режисер за час голодування у російському полоні.

За що в Росії засудили Олега Сенцова?Його затримали 11 травня 2014 року на території окупованого Криму та звинуватили в підготовці теракту на півострові під час незаконної анексії Росією. Пізніше його звинуватили у зберіганні зброї та вибухівки. У серпні 2015 року в Росії Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму в місті Лабитнангі. А 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії та в окупованому Криму.