З серпня 2021 року уряд Південно-Африканської Республіки ввело дворічну преференцію (PPS) для металургійних компаній країни при покупці брухту чорних металів. Ця система змушує переробників спочатку пропонувати металобрухт вітчизняним споживачам з великою знижкою, перш ніж вони зможуть отримати дозвіл на експорт. Одночасно з 1 серпня в ПАР введена експортне мито на металобрухт.

Раніше Російська Федерація з липня 2021 року ввела експортне мито на металобрухт на рівні в розмірі 5%, але не менше 70 євро за тонну, що фактично стало забороною за вивезення цієї сировини з країни.

Єврокомісія продовжує розгляд ініціативи Європейської сталеливарної асоціації Eurofer обмежити експорту металобрухту в країни, які не відповідають екологічним стандартам ЄС. У разі прийняття цього рішення може припинитися експорт у країни, які є найбільшими споживачами металобрухту з ЄС (Туреччина, Єгипет, Пакистан, Індія).

У червні 2021 року 70 депутатів Європарламенту підписали лист з закликом до Єврокомісії припинити експорт сталевого брухту. Ініціаторами листа стали європарламентарі з Італії, чия металургійна промисловість гостро переживає дефіцит металобрухту.

Тим часом Євразійська економічна комісія винесла на громадське обговорення новий варіант обмеження експорту брухту чорних металів, замінивши пропозицію про введення повної заборони на квотування вивозу. Свою пропозицію комісія мотивувала бажанням уніфікувати підходи держав-учасників Євразійського економічного союзу до експорту брухту. Зараз заборона на вивезення брухту на національному рівні введений Вірменією (в січні 2021 р.), Киргизією і Казахстаном (обидві країни ввела тимчасову заборону на експорт брухту за межі ЄАЕС в березні цього року).