Таку думку 24 Каналу висловив російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко. Зазначимо, президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін пропустили зустріч країн "Великої двадцятки".

Читайте також Китай вважає себе рівнею США: неучасть Сі й Байдена в саміті G20 стала "плювком" Путіну

"Стіл великий, але європейський він тільки на половину. З "Групи 20" лише половина країн, які відносять до євроатлантичної цивілізації, а решта зовсім не Європа. Це той самий Глобальний Південь, який надав слово Путіну", – мовив російський опозиційний журналіст.

Хто допоміг Путіну виступити на саміті G20: дивіться відео

Найдорожчий піар в історії людства

Два останні саміти G20 проходили під патронажем Індії. Прем'єр Індії Нарендра Моді твердо сказав, що під час віртуальної зустрічі лідери "Великої двадцятки" говоритимуть тільки про економіку й не обговорюватимуть політику. Проте такі правила стосувалися лише війни в Україні, адже питання Близького Сходу на саміті порушувалося.

Звісно, Росію ніхто не засуджував. Хоча обурені голоси європейських представників були,
– зауважив Яковенко.

Виступ Путіна на саміті G20 став можливим завдяки головуванню Індії. Наразі 40% паливно-енергетичних ресурсів Індії забезпечується Росією, адже країна-агресор втратила європейський ринок й всі свої нафтові ресурси перекинула на Схід, зокрема, в Китай та Індію. Москва навіть дозволила Нью-Делі розраховуватися за нафту в рупіях, тож тепер Індія віддячує Путіну лояльністю.

"Можна сказати, що Путін купив свій виступ за шалені гроші. Я думаю, що такого дорого піару в історії людства ще не було. За декілька сотень мільярдів доларів людина купила собі такий виступ. Поки що у Кремля грошей багато, тому можна розкидатися", – додав російський опозиційний журналіст.

Більше про саміт G20

  • Під час онлайн-виступу на саміті "Великої двадцятки" президент Росії зробив низку цинічних заяв. Путін вкотре виправдовував вторгнення в Україну. Ба більше, він звинуватив Україну, яка "відмовилася від переговорів", у той час, як Росія, нібито "готова до мирних перемовин".
  • Радник голови ОПУ Михайло Подоляк зауважив, що на віртуальному саміті G20 не було ключових країн. За його словами, Путін – це не рівень Джо Байдена і Сі Цзіньпіна, тому вони відмовилися від участі.
  • Водночас на саміті був присутній канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він закликав Путіна припинити війну та вивести свої війська з України.