Звільнення полонених
– У Мінську під час тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі за участю представників так званих "ДНР" та "ЛНР" знову піднімалося питання про виконання 6 пункту мінських домовленостей, який передбачає обмін полонених "всіх на всіх". Ми підготували всі необхідні документи і вважаємо, що великий обмін продовжиться.
Нині звільнено 2 735 чоловік, біля 300 наших хлопців досі лишаються у полоні. Точної кількості ми не знаємо, адже трапляються випадки, коли людину, яку вважали зниклою безвісти, перебувають у полоні РФ.
– Ці списки перевіряються і уточнюють щодня. Не про всі факти ми можемо говорити, адже є люди, які працюють там під прикриттям і, ризикуючи своїм життям, допомагають звільняти наших бійців.
Для нас полонені – як рідні діти. Я хочу попросити вибачення за те, що ще не всіх бійців нам вдалося звільнити, але я обіцяю, що всі вони повернуться додому.
Стан полонених
– Я не можу відповідати за всіх полонених, але я сподіваюсь, що всі вони живі. Коли інформацію про полонених оприлюднюють, є надія, що до них будуть ставитись як до людей. Боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш після повернення розповів жахливі подробиці знущань та тортур. Але він – це приклад того, як треба себе вести у полоні.
Є випадки не тільки знущань, а й коли наших полонених вбивали. Про цих людей відкриті кримінальні справи і я сподіваюсь, що вони понесуть покарання за скоєне.
Новий глава СБУ
– Валентина Наливайченка я не бачив в зоні АТО ні разу. Питання про його звільнення залежить тільки від рішення Президента. Силовий блок повинен повністю підкорятися Президенту.
Василя Грицака я не раз бачив в зоні АТО. Він є авторитетною особою в СБУ, коли ми організовували першу операцію по звільненню бійців, він сам очолив цю операцію, переодягнувся у військові форму і був присутній на звільненні.
– Тому мені здається, що якщо Петро Порошенко буде приймати рішення по заміні голови СБУ, то кандидатура Грицака буде найкращою і найімовірнішою.