93 дні боротьби за свободу вибору — на великому екрані. Протистояння, коктейлі молотова, каски, пісні і смерть — хронологію української революції вже бачили у Венеції, Телларайді і Торонто. Сьогодні вперше показали і в Києві. У залі — родини героїв Небесної сотні, міжнародні дипломати і Президент.

Важливість цього фільму важко переоцінити, бо незважаючи на те, що пройшло лише 2 роки з історичних подій на Майдані, вже зараз можна говорити про велич цієї події,
— заявив Петро Порошенко.

І ще до початку перегляду фільму Петро Порошенко нагородив режисера картини Євгена Афінеєвського "Хрестом Івана Мазепи".

Автор фільму народився в Росії, але зараз живе і працює в Голлівуді. Пригадує: коли запропонували знімати Майдан, одразу ж вилетів із США до неспокійного Києва.

Каже, що в перші дні все скидалося на гучний фестиваль. Тоді ніхто й не здогадувався, чим це все обернеться. Але вже 30 листопада зрозумів, що в серці України відбувається щось надважливе. Тоді Євген зрозумів, що Майдан мають побачити за кордоном без купюр. І "документалка" отримала визнання. Фільм показали на кінофестивалі у Венеції.

Я ніколи не забуду, як люди встали та аплодували 10 хвилин. Вони плакали та аплодували. Я також досі плачу, хоча пройшов усе це. Я сам це все також пережив,
— розповів Євген Афінеєвський.

Година сорок фільму пролетіла як одна мить. Зі сльозами на очах публіка аплодувала, аж поки не закінчилися титри. Навіть тим, хто не був учасником Майдану залишитись байдужим після перегляду неможливо. Не кажучи про людей, які втратили рідних.

Автор — Єлизавета Герасимюк.

Дивіться також: Два роки потому. Як починалася революція