Цей документ – дуже важливий для України на шляху до членства в Організації Північноатлантичного договору. Таку думку у програмі "Перші особи" з Оленою Трибушною на 24 каналі висловила заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

Читайте також Сума у мільйонах: скільки Баканов заробив за 2 роки у СБУ

Закон ухвалять вже восени

За її словами, закон планують ухвалити вже восени 2021 року. Документ – дуже об'ємний і має 2,5 тисячі правок.

Це найбільш прогресивний документ, який міг з'явитись у Верховній Раді,
– наголосила Кравчук.

Вона зауважила, що можливий перехідний період, особливо для слідства, щодо викликів національної безпеки. Але його обговорюватимуть із міжнародними партнерами.

Кравчук: Верховна Рада – на межі своїх можливостей

Заступниця голови фракції "Слуга народу наголосила, що були очікування, що закон ухвалять ще до канікул. "Але Верховна Рада працює на межі своїх можливостей, зважаючи на поправковий спам, майже до будь-якого важливого законопроєкту", – зауважила нардепка.

Повне інтерв'ю з Євгенією Кравчук: дивіться відео

Реформування СБУ: що відомо

  • В Європейському Союзі ще у 2018 році заявили, що поки Україна не просунеться в реформуванні СБУ, доти їй не бачити членства в ЄС чи НАТО.
  • Понад рік документ готували. Міжнародна дорадча група позитивно його оцінила і закликала Раду терміново ухвалити законопроєкт.
  • У липні 2021 року стало відомо, що проєкт нарешті готовий до другого читання. Адже члени профільного комітету розглянули законопроєкт про реформу юстиції.