Як Олексій Савченко та Віталій Ярема пов'язані з Юрієм Крисіним
– Справа в тому, що екс-нардеп Олексій Савченко був одним із керівників "Авант-Банку" – це фінансова установа, яка афілійована колишнім генпрокурором Віталієм Яремою. Син очільника ГПУ працював помічником одного з керівників цього банку. Коли Віталій Ярема був на цій посаді, всі зарплатні проекти передавались саме в цей банк, навіть активи Генпрокуратури хотіли туди перевести. Це порушення законодавства, бо простежується конфлікт інтересів. Але на той час пан Ярема заявляв, що не має стосунку до цього банку.
Читайте також: Голова Миколаївщини Савченко заздалегідь знав про розстріл Майдану, – Найєм
Один із людей, який зараз проходить у справі слідства, як організатор групи "тітушок", які вбили журналіста В'ячеслава Веремія – це Юрій Крисін, який наразі перебуває на волі. Він очолював компанію, що охороняла цей банк. Відтак Савченко та Крисін один одного знали, вони не заперечують цього. Достеменно відомо, що до кінця 2016 року чоловіки спілкувались.
– Відомо, що пан Крисін був одним із постачальників "тітушок" у багатьох подіях. Зокрема, рейдерському захопленні після Майдану. Його послугами користується дуже багато людей.
Про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія
– Юрій Крисін, наскільки мені відомо, тоді співпрацював з політиками з "Партії регіонів". Він розповів, що невідома йому особа дала гроші для організації "тітушок" біля будівлі МВС, щоб люди не йшли з Майдану в інший бік. Саме там вбили В'ячеслава Веремія. На кількох відео видно, як сам Юрій Крисін бив журналіста. Наразі слідство встановлює, чи він бив Веремія після того, як його розстріляли, чи до цього, бо є різні версії.
Пан Крисін був на тому місці, коли вбивали журналіста, і не перешкодив цьому злочину. Тобто для нього такий результат був прийнятний. Згідно з кримінальним правом, можна говорити, що у людини не було умислу вбивати, але його влаштовував такий наслідок, і це теж прописано в статті. Тому він повинен понести покарання.
Кримінальна справа проти Юрія Крисіна
– Під час допитів Юрію Крисіну неодноразово казали, що його дії були направлені проти Майдану, однак він це заперечував, сказавши, що виконував свою роботу. Для підтвердження заявив, що повідомляв про майбутні розстріли нардепу Олексію Савченко.
З самого початку Юрію Крисіну інкримінували статтю "навмисне вбивство". І саме тоді, коли Ярема став генпрокурором, через 5 днів йому перекваліфікували звинувачення на "хуліганство".
– Наразі служителі Феміди вирішили присудити Юрію Крисіну домашній арешт замість 7 років позбавлення волі. Цей вирок не є правильний, бо його вже звинувачували у вбивстві охоронця, в якого Крисін вистрілив впритул на очах у свідків. Також він був затриманий за пограбування автозаправки. Зважаючи на це, судді не мали відпускати Юрія Крисіна на волю.
Читайте також: Вирок Крисіну – це плювок в лице справедливості: Найєм навів обурливі факти
– Є два шляхи вирішення цієї справи. Перший – Апеляційний суд змінить міру запобіжного заходу на арешт, другий – якщо нам вдасться довести, що перекваліфікація справи була оформлена не належним чином, що це не відповідає Кримінальному кодексу та законодавству, тоді можна відновити справу за 115 статтею ("навмисне вбивство", – ред.).
Про реєстрацію нового законопроекту
– Неможливо досі ідентифікувати правоохоронців, які вбивали людей на Майдані. Цього тижня ми внесли законопроект, згідно з яким пропонуємо, щоб всі поліцейські та працівники Нацгвардії мали належним чином оформлені ідентифікаційні номери, які будуть на жетонах, їх посвідченнях, шоломах, бронежилетах. Це дозволить будь-якій людині запам'ятати їх та згодом встановити особу порушника закону.