За словами Новікова, Тупицький не повідомив КСУ про конфлікт інтересів, який виник через надсилання до Суду звернення Державного бюро розслідувань про вчинення ним проступку. Ексголова КСУ скасував розпорядження про засідання, на якому й мали розглянути це звернення.
Читайте також Влада понад усе: як Тупицький тримає країну в заручниках зобов'язань перед Медведчуком
У чому суть порушення Тупицького
У НАЗК повідомили, що до Конституційного Суду 9 березня надійшло звернення від працівника ДБР. У ньому мовилося про вчинення Тупицьким дисциплінарного проступку, а також про грубе й систематичне нехтування обов'язками.
Після цього заступник голови КСУ Сергій Головатий скликав спеціальне пленарне засідання, щоб розглянути звернення ДБР.
Однак Тупицький незаконно скасував розпорядження Головатого та скликав засідання КСУ на іншу дату.
Маючи реальний конфлікт інтересів, Олександр Тупицький не повідомив про нього КСУ,
– заявили в НАЗК.
До теми Надії на "дисциплінарку": Лещенко розповів про можливість зняти Тупицького з посади
Варто зауважити, що це вже 3 адмінпротокол, який склали на Тупицького. Засідання суду з розгляду 2 попередніх протоколів мало відбутися 26 березня. Втім, Тупицький не прийшов на засідання, тому у суді не змогли розглянути справу.
Відсторонення Тупицького: коротко
- Ексглаву Конституційного Суду Олександра Тупицького підозрюють у наданні неправдивих свідчень та в підкупі свідка. Зокрема, 19 січня 2021 року слідчі ДБР повідомили йому про підозру.
- Тупицького відсторонили від виконання посадових обов'язків до 28 березня. Однак за даними журналістів "Схем", на нього й досі розподіляють справи. Таких випадків було щонайменше 3.
- Охорона не пустила Тупицького на спеціальне засідання Конституційного Суду, яке він скликав на 17 березня.