Зниження Національним банком ліміту загальної довгої відкритої валютної позиції банків з 20% до 5% спрямовано на підтримку курсу гривні та зменшення інфляційного тиску. Таку думку висловили банкіри, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Національний банк зменшив ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції, зберігши при цьому ліміт загальної короткої валютної позиції, - це свідчить про те, що таким чином центробанк прагне надати підтримку курсу гривні на міжбанку", - сказав заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Сергій Борисов.

Глава правління Діамантбанку Олександр Рибалкін дотримується аналогічної точки зору. "Зменшення довгої відкритої валютної позиції змусить банки продати значний обсяг валюти на міжбанку. Це спрямовано на зміцнення курсу гривні та стримування темпів інфляції", - сказав банкір.

Директор казначейства банку "Хрещатик" Олексій Козирєв вважає, що рішення НБУ про перегляд ліміту відкритої довгої валютної позиції обмежує можливості проведення спекулятивних операцій на валютному ринку.

"Після вступу в силу постанови НБУ банки будуть рахувати ліміти валютної позиції щоденно, а не середньозважено, як в даний час, що призведе до посилення контролю за дотриманням цих нормативів як з боку самих банків, так і з боку регулятора. Таким чином, НБУ посилює контроль за валютними операціями банків на ринку і фактично не дає банкам проводити спекулятивні операції", - сказав експерт.

За його оцінкою, 30-денний термін, відведений банкам на приведення нормативів до нових значень, є достатнім для того, щоб цей процес не привів до істотних коливань курсу гривні.