Три року в Україні помінялася влада, але Бойко спокійно займається політикою і навіть входить у трійку найбільш рейтингових політиків. Очікую, що він піде й на вибори Президента.

Протягом року генпрокурор Луценко так і не вніс до Верховної Ради подання про зняття депутатської недоторканності, затримання та арешт Юрія Бойка.

А історія така. Ще в липні 2015 року слідчі Генпрокуратури підготували подання на Бойка для підписання та направлення до Верховної Ради. Епізод стосується афери зі скрапленим газом Сергія Курченка, де слідчі прямо називають Бойка "учасником злочинної організації". Однак Шокін заблокував документ у нетрях прокуратури.

Читайте також: Чесна політика. Парламент України як найбільший бізнес-клуб Європи

У мене є копія, яку передали мої джерела. Коли Луценко став генпрокурором, я двічі особисто надсилав йому це повністю готове подання на Бойка. Вимагався лише підпис генпрокурора, який так гучно обіцяв покарати банду Януковича. Але Луценко зробив вигляд, що не розуміє, про що ідеться. А ще через місяць я отримав відповідь, що Бойка перевели у статус свідка.

Бойко фігурує у схемі, де скраплений газ українського видобутку за заниженими цінами викуповувався фіктивними підприємствами Курченка начебто для потреб населення. Але насправді продавався комерційним фірмам за ринковою вартістю.

Для цих потреб Курченко створив "злочинну організацію", як це кваліфікували слідчі. Зацитую: "Перебуваючи на посаді міністра палива та енергетики, а в подальшому віце-прем'єр-міністра, Бойко всупереч інтересам держави використав надані йому повноваження та, ставши учасником підконтрольної Курченку злочинної організації, (...) вчинив умисний злочин проти власності", – ідеться у поданні, яке так і не підписав Луценко.

Читайте також: Чесна політика. Як спецслужби відстоюють кишенькові бізнес-інтереси своїх керівників

При чому, коли Бойко ще не був міністром в уряді Януковича-Азарова, він знав про цю схему Курченка і навіть писав депутатські звернення до Генпрокуратури про проведення перевірки. Але щойно Бойко став членом Уряду, він змовився з Курченком. "Внаслідок спільних злочинних дій Бойка та членів злочинної організації Курченка вчинено незаконне заволодіння майном "Укргазвидобування" та "Укрнафта" – видобутим ними скрапленим газом за заниженими цінами, різниця яких з реальною ринковою вартістю відповідних обсягів склала 5,7 мільярда гривень (понад 700 мільйонів доларів)", – ідеться у документі, який так і не подав Шокін до парламенту.

За даними слідства, у деяких періодах обсяги потреб населення в скрапленому газі завищувалися в 25-30 разів.

"У матеріалах провадження є достатні докази для підозри Бойка за статтями – участь у злочинній організації та заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах (частина 1 статті 255, частина 5 статті 191) – до 12 років з конфіскацією майна, а тому до нього може бути застосовано арешт", – сказано в поданні, яке Шокін з Луценком приховали у прокуратурі.

Зрештою, повністю готовий документ, який би дозволив зняти з Бойка недоторканність та арештувати, десь загубився на найвищих поверхах на Різницькій. Чи могла Генпрокуратура поховати справу на Бойка без згоди чи вказівки президента Порошенка? Я переконаний, що ні.

Читайте також: Агресивний, дружина – акторка і палац на Рубльовці: як втікач Курченко влаштувався у Москві

Які існують домовленості між Бойком та Порошенком, ми дізнаємося найближчим часом. Але лідер "Опозиційного блоку", який уособлює собою найбільш одіозні схеми часів Януковича, є зручним спаринг-партнером для чинного Президента на наступних виборах. Тому Бойко є повноцінним учасником кастингу з відбору зручного конкурента для Петра Порошенка, якого він має рішучо перемогти. Але зупинити цю політичну виставу – в наших силах.