За інформацією українських спецслужб, жодного ажіотажу через спрощення процедури не відбулося, розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука в ефірі "Прямого".

Важливо: Україна ідентифікувала більшість жителів Донбасу, які отримали російські паспорти

Росіяни відверто розгублені з цього приводу. Ватажок луганських бойовиків Леонід Пасічник навіть проводив нараду серед так званої "народної міліції". Давав їм наганяй і ставив план з паспортизації, якою нехтують навіть члени незаконних збройних формувань,
– заявив Тука.

Що відомо про видачу паспортів РФ для українців?24 квітня президент РФ Володимир Путін прийняв указ про спрощення видачі російських паспортів жителям окупованого Донбасу. А згодом заявив, що готовий надавати громадянство Росії всім українцям.

Проте, Путін на цьому не зупинився і 1 травня підписав указ про спрощений порядок отримання російського паспорта ще й для українців з окупованого Криму.

7 травня у Кремлі придумали ще один спосіб, як заманити до себе українців. Господар Кремля видав указ, за яким російське громадянство можуть отримати жителі всього Донбасу. А російські ЗМІ переконують, що тепер жителі Донбасу можуть отримати ще й російські закордонні паспорти.

Україна та країни цивілізованого світу не визнають такі російські паспорти, а в РНБО планують ввести "національні санкції" проти Росії за такі дії.