Цікавим є той факт, що Тимошенко у своїх висловленнях підтримали сторони по обидва кордони України — Захід і Росія.

МЗС різних країн називають судову гілку української влади заполітизованою.

Таке рішення суду вважають небезпечним і контрпродуктивним.

Під сумнів ставиться швидке підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Позитивних думок не чути з жодного боку. Це — дуже тривожний сигнал для Януковича. Адже його не підтримав жодний закордонний колега.

Цитати з реакцій МЗС різних країн:

Росія:
«Печерський суд проігнорував переконливі свідчення того, що згадані газові домовленості були оформлені у строгій відповідності з законодавством Росії та України, і нормами міжнародного права. Не можемо з цього приводу не відзначити і очевидний антиросійський підтекст у всій цій історії», — заявили у МЗС Росії.

«Ми підкреслюємо нашу позицію, що ця конкретна справа дуже політизована», — повідомив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

«Сім років — цифра така. Сама по собі цифра — хороша. Я, правда, не дуже розумію, за що їй дали ці сім років», — сказав російський прем’єр-міністр Володимир Путін.

Польща:
«Польща разом з Євросоюзом та його країнами-членами із занепокоєнням спостерігає за ситуацією з судом над колишнім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко. Те, як проходив судовий процес і сам вирок є прикладом політизації української судової системи», — заявили у польському МЗС.

Франція:
«Вирок Тимошенко доводить, що в судових справах щодо колишніх членів уряду Тимошенко присутній елемент політичної мотивації», — повідомили у МЗС Франції.

Чехія:
«Київ віддаляється від європейських стандартів, розуміючи справедливість, політичну й кримінальну відповідальність не так, як Європейський Союз», — йдеться у заяві чеського зовнішньо-політичного відомства.

Італія:
«Сім років в’язниці — це неприпустимий вирок. За деякими темами ми можемо проводити переговори технічного характеру. Однак важко буде працювати над зближенням, над єдністю в політичній сфері Італії з Україною до того моменту, поки в Києві не буде докорінно переглянуто підхід до даної теми, яка пов’язана з дотриманням основних прав людини і норм правової держави», — заявив міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні.

Сполучені Штати:
«США глибоко засмучені засудженням колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, яке відбулось через політичні причини. Цей вирок ставить під серйозний сумнів прихильність України до демократичних цінностей. Ми закликаємо уряд України звільнити Юлію Тимошенко та інших політичних в’язнів», — повідомила прес-секретар Держдепу США Вікторія Нуланд.

«Сполучені Штати закликають звільнити пані Тимошенко та інших політичних лідерів і колишніх урядовців, і вважають, що вони повинні мати необмежену можливість повною мірою брати участь у політичному житті, в тому числі у парламентських виборах наступного року», — заявили у Адміністрації Президента США Барака Обами.

Як бачимо, жодних плюсів від Тимошенко у в’язниці українська держава не отримала. Наголошую, жодних.

Влада, в обличчі Віктора Януковича і Партії регіонів, швидше втратила, ніж надбала. Якщо ж Янукович найближчим часом не придумає, як залагодити ситуацію з Тимошенко, його очікує повна геополітична ізоляція, що зробить Україну другою Білоруссю, а Януковича — другим Лукашенком.

Я не знаю, наскільки близоруким треба бути, щоб не бачити реальної небезпеки від 7 років в’язниці для Тимошенко.

Або нас очікує повна ізоляція, або в Януковича є грандіозний план із порятунку свого майбутнього.