У 52% досліджених випадків почерк, яким були написані медичні рецепти, був відверто поганий, а в 4% випадків — просто нечитабельний.

Швейцарці не вважають цю особливість лікарів позитивним явищем, адже з 200 смертельних випадків унаслідок невірного призначення медикаментів, 25% пов'язані з нерозбірливістю рецептів.

Навіть президент Федерації швейцарських лікарів Жак Аллер зізнався, що його почерк скоріше нагадує давньоєгипетські ієрогліфи, ніж латинський алфавіт.

Неправильний прийом ліків стає серйозною причиною смертності госпіталізованих пацієнтів.

Медики з Берна проаналізували помилки при виписуванні рецептів від руки за один місяць 2005 року, узявши архівні дані. Рецепти аналізувалися на предмет розбірливості почерку з метою встановлення коефіцієнта негативного впливу поганого почерку на помилки в процесі обробки рецепту.

Результати показали помилки в 65 з 1934 досліджених випадків — 3,5%. Цілком імовірно, що хоча б частина допущених помилок пов'язана з нерозбірливим почерком лікарів.

Однак дослідження не встановило чітких причинно-наслідкових зв'язків між нерозбірливим почерком і лікарською помилкою.

Автори дослідження прийшли до висновку, що єдина можливість збільшити рівень безпеки рецептурного процесу — перевести документацію клініки в електронний вигляд.