Молодий винахідник вважає, що невидимі меблі візуально розвантажують невеликі квартири. Адже такі помешкання захаращує кожен зайвий предмет.
“Все почалось з невидимого крісла. Я хотів створити річ, яка би зникала, коли в ній нема необхідності, і з'являлась, коли потрібна. Експериментуючи з дзеркалами, я зробив такий висновок: найкраще, що можна з них зробити - крісло. І взявся до роботи. Винахід отримав назву "Крісло близькості". Суть в тому, що місце, на яке Ви хочете сісти, це ніщо. Наче Вас підтримує повітря”, - каже дизайнер Бен-Алан Джонс.
Матеріалом для дизайнера слугував акрил
Сьогодні в екстраординарній колекції є ще невидимий стіл і лампа. Найскладніше, за словами Джонса, було знайти матеріал, який би відповідав усім його ідеям про зникаючі меблі.
Зрештою, зупинився на акрилі. Винахідник взяв пластмасовий лист і вкрив його дзеркальною плівкою. Результат - структура, яка відбиває світло і зливається з довкіллям.
У меблі вбудовані ультразвукові датчики
Але це ще не все. Меблі не лише камуфлюють себе, а й реагують на рух у помешканні.
“У стіл та крісло вбудовані ультразвукові датчики, спеціально створені і запрограмовані плати. Завдяки цьому, якщо до меблів підходить людина, вмикаються світлодіоди. А якщо сісти у крісло, то воно пульсуватиме у ритмі з Вашим серцебиттям. Таким чином, меблі можна назвати роботизованими. А ще освітлення дозволило позбутися головного недоліку - власне самої невидимості. Ви не зможете не помітити ці меблі, випадково вдаритися і отримати синець”, - сказав Бен-Алан Джонс.
Винахід можна виготовити на індивідуальне замовлення
Попри очевидну практичність винаходу, про масовий випуск мова не йде. Такі меблі є демонстрацією технології, чи, скоріше, арт-об'єктами, які можна виготовити на індивідуальне замовлення.