День на Марсі або сол триває на 40 хвилин довше, ніж земний світловий день. А рік на червоній планеті прирівнюється до двох років на Землі. Марсохід Opportunity повинен був відбути лише 90 солів на Марсі, проте трохи затримався.

Читайте також: Як виглядає світанок з космосу: NASA показало дивовижний знімок

"П’ять тисяч солів після старту місії, розрахованої на 90 солів. Цей дивовижний ровер все ще відкриває для нас сюрпризи на Марсі", – розповів керівник місії Opportunity у Лабораторії реактивного руху NASA Джон Каллас.


Композитний знімок з 817 зображень, зроблених панорамною камерою Оппортьюніті у період з 21 грудня 2011 року по 8 травня 2012 року

Лічильник Opportunity почав працювати у 1 сол, коли апарат здійснив посадку на поверхню Марса. Опинився він там 25 січня 2004 року. Місія робота-дослідника мала протривати щонайменше 90 солів, адже у NASA не очікували, що апарат зможе пережити марсіанську зиму. Взимку температура тут може опуститися до -125 градусів і навіть нижче. Такі умови не дуже сприятливі для техніки, проте Opportunity, чия назва перекладається як "гарна нагода", витримав випробування жорстким кліматом Марсу.


Марсохід Opportunity продовжує своїми даними вражати науковців

Сьогодні Opportunity побачить свій 5000 захід Сонця на Марсі. Як відзначають у NASA, кілька останніх місяців марсохід продовжував активно працювати, хоча і отримував мало сонячної енергії. Інженери NASA не прогнозували надстійкості марсохода, але це вже 8 зима Opportunity, яку він проводить на червоній планеті.

Ми досягли багатьох віхових позначок, і це – одна з них. Але, що важливіше за числа, так це дослідження та наукові відкриття,
– зазначив Джон Каллас.

Читайте також: NASA показало панорамну зйомку Марса: неймовірне відео

Марсохід Opportunity у перші місяці своєї роботи не сходив зі шпальт газет та фігурував у багатьох світових новинних заголовках. Саме Opportunity знайшов сліди поверхневої води та водних резервуарів, які існували на Марсі давно. Зрештою, апарат спрямували до більш глибоких кратерів, щоби зануритись у геологічну історію червоної планети. У 2011 році Opportunity досяг кратера Індевор.


Схід Сонця на Марсі

Тепер дослідники використовують наявні інструменти для детального дослідження Долини Витривалості.