Таке правило стосується не лише російських ЗМІ чи соцмереж, а й інформації від конкретних людей. Про правила інформаційної гігієни під час війни нагадала заступниця міністра Ганна Маляр на своїй сторінці у фейсбук.
Головне Росія напала на Україну: хронологія основних подій початку 3 тижня війни
Яку інформацію не можна споживати
В інформаційному полі окупантів не слід шукати лояльних до України людей, зокрема тих, які начебто співчувають, все розуміють і засуджують дії російської влади.
Інструменти інформаційної війни у сучасних реаліях дозволяють штучно створювати або використовувати умовно щирих персонажів поза їхньою волею шляхом професійного впливу на них.
Не варто довіряти і акціям протесту на державних рашистських каналах, адже програмну сітку для них ретельно прописують у Кремлі. Це стосується і вибачень, сліз, згадувань про "історичне коріння", "спільне минуле", місце народження в Україні тощо.
Цікаво YouTube заблокував пропагандистський православний телеканал "Спас"
Під час війни публічне засудження Путіна росіянами може бути спеціальною засідкою ворога. Так званої російської опозиції це також стосується – вони не повинні любити нашу країну більше, ніж свою, попри диктаторський режим у їхній державі.
Ганна Маляр закликала українців уявити, що інформаційне поле – заміноване. І щоб у нашу свідомість не потрапила міна сповільненої дії, потрібно йти лише дорогою офіційної інформації з перевірених українських джерел, не контактуючи з інформацією з території ворога.
Зверніть увагу – Росіяни намагаються досягти бодай чогось, щоб відзвітувати своєму командуванню: дивіться відео