Відповідну заяву президент України озвучив у зверненні ввечері 26 травня. Про це Верховний Головнокомандувач ЗСУ заявив на 92 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте Треба захищати свободу й уміти користуватися нею, – Зеленський звернувся до українців

8 років тому припинив роботу Донецький аеропорт

Рівно вісім років тому, 26 травня припинив роботу Донецький аеропорт. Досі збереглося повідомлення про це: "Увага! Із 7-ї ранку аеропорт "Донецьк" тимчасово призупиняє обслуговування рейсів. Про відновлення роботи аеропорту буде повідомлено додатково,
– пригадав Володимир Зеленський.

Президент України зауважив, що, мабуть, того дня ніхто взагалі не передбачав, як будуть розвиватися події на Донбасі протягом цих років, а згодом – й на всій Україні після повномасштабного вторгнення.

"Ніхто не передбачав, наскільки і як затягнеться слово "тимчасово" в цьому оголошенні про зупинку аеропорту", – наголосив президент.

Проте зауважив, що з того часу й досі можна сказати дві речі:

  • Україна завжди буде незалежною державою, і її не зламати. Питання лише в тому, яку ціну доведеться заплатити нашому народу за свою свободу, а Росії – за цю безглузду війну проти нас;
  • катастрофічне розгортання подій все ж таки можна було б зупинити, якби світ поставився до ситуації в Україні як до своєї. Тобто, якби сильні світу цього не загравали з Росією, а реально натиснули заради припинення війни.

Євросоюз досі не може ухвалити 6 пакет санкцій за агресію Росії

Ось просто погляньте на ситуацію зараз. Скільки вже тижнів Європейський Союз намагається узгодити 6 пакет санкцій проти Росії. Поки вона отримує від європейців майже по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів,
– пригадав президент.

Володимир Зеленський подякував за санкції, проте поставив риторичне питання: "Звідки взялося стільки могутності в тих, хто блокує шостий пакет? Чому їм досі дозволено мати стільки могутності, зокрема й у внутрішньоєвропейських процедурах?".

Окрім того, Володимир Зеленський пригадав скільки:

  • тижнів світ не наважується заблокувати російську банківську систему. Мовиться про всі банки без винятку, щоб позбавити Росію змоги фінансувати не тільки війну проти нас, а й політику створення розколів і криз повсюди у світі;
  • вже часу ми боремося, щоб Україні надали всю зброю, яка необхідна, щоб змінити характер боїв і почати рухатися швидше й більш упевнено до вигнання росіян з України. Зокрема мовиться про всю зброю, включно з MLRS – тими системами, які реально необхідні, щоб зупинити цю агресію.

Президент України зауважив, що впевнений – завдяки нашим зусиллям ми все ж таки будемо почуті.

Зауважте ЄС досі не погодив нафтові санкції проти Росії: все через позицію Угорщини

Світ мав час зробити так, щоб Росія відчула ціну за агресію

За час із 26 травня 2014 року і тим паче з 24 лютого цього року й до сьогодні було безліч можливостей у тих, хто справді має для цього силу, щоб поставити крапку і сказати: тепер Росія справді відчує повну ціну за те, що вона робить проти України, проти європейської єдності і проти свободи як такої,
– зауважив президент України.

Додав також, що нинішній наступ окупантів на Донбасі може зробити цей регіон безлюдним. Зокрема росіяни хочуть перетворити на згарище Попасну, Бахмут, Лиман, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, як Волноваху, як Маріуполь.

"У містах і громадах ближче до кордону Росії, в Донецьку, в Луганську вони збирають усіх, кого можуть, щоб заповнити місце убитих і поранених в окупаційному контингенті", – розповів Володимир Зеленський.

Додав, що паралельно росіяни депортують наших людей та здійснюють там масові вбивства мирних жителів.

Зупинка аеропорту в Донецьку та історична боротьба за нього: коротко

  • Вранці 26 травня 2014 року аеропорт в Донецьку припинив роботу. Саме тоді проросійські бойовики та українська армія вступили у перший бій за летовище.
  • Тільки восени того ж року Росія відновила бої за сучасний аеропорт в Донецьку, який реконструювали до Євро-2012.
  • Запеклі бої за летовище тривали з вересня 2014 року до 21 січня 2015 року.
  • За 242 дні боїв загинули 100 осіб, ще 9 людей – зникли безвісти. Поранення отримали 440 бійців.
  • Росіяни знищили аеропорт повністю. Українських військових, які захищали аеропорт, назвали кіборгами.
  • Відомо, що всі вони були добровольцями.Саме про наших відважних захисників Донецького аеропорту кажуть: "Вони вистояли – не вистояв бетон".

Нічне звернення Зеленського за 26 травня: дивіться відео