Про це він сказав в інтерв’ю ВВС Україна.

"Це твердження не має під собою жодних підстав. Йдеться про те, що Верховна Рада вирішила, щоб відпустка, яку бере жінка через вагітність та пологи, зараховувалася до її пенсійного стажу", - сказав політик.

На його думку, депутати проголосували "за абсолютно нормальну, соціально справедливу норму".

"Річ у тому, що пенсійна реформа, проведена нинішньою владою, збільшила необхідний страховий стаж для призначення повного розміру пенсії, на десять років – з 20-и до 30-и років. Випадіння будь-якого періоду зі страхового періоду для жінки може мати дуже серйозні негативні наслідки", - сказав Розенко.

"Здавалося б, чотири місяці (які триває відпустка) для страхового стажу не грають погоди. Але, з іншого боку, якщо жінка народжує двох, трьох або чотирьох дітей – для неї це є проблемою", - додав Розенко.

Натомість критики цього закону пишуть, що на практиці його застосування виражатиметься в тому, що якщо у жінки була офіційна зарплата 2500 гривень на місяць, то у неї заберуть 33% від чотиримісячної зарплати, тобто аж 3300 гривень.

Коментуючи це, Розенко відповів, що ніхто у вагітних нічого не забирає.

"Отримуючи 2500 гривень у звичайний період роботи, не перебуваючи у декреті, вона уже сплачує ці самі 33% - точніше, їх сплачує за неї роботодавець. Я не бачу нічого трагічного в тому, що у цій ситуації роботодавець сплачуватиме страхові внески. Тим більше, йдеться всього про чотири місяці. Я не думаю, що це є великою проблемою", - пояснив політик.

Нагадаємо, з 1 липня набрали чинності "зміни до законів щодо призначення та індексації пенсії". Зокрема, до страхового стажу включили період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець, виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми.