Спершу про це повідомив міністр оборони Польщі Маріуш Блащак. Він також звернувся до Німецького уряду з проханням приєднатися до коаліції країн, які підтримують Україну танками Leopard 2.

До теми "Ми не стоїмо на шляху": Пісторіус про навчання українських військових на танках Leopard 2

Польська заявка на реекспорт танків була отримана

Згодом у ЗМІ з'явилася інформація про те, що федеральний уряд Німеччини хоче розглянути заявку польського уряду на передачу Україні танків Leopard 2 німецького виробництва "з необхідною терміновістю відповідно до встановлених процедур і керівних принципів експорту озброєнь".

Міністр економіки Крістіан Лінднер заявив, що у Німеччині існує механізм схвалення заявок на реекспорт, і він буде застосований щодо танків Leopard 2, про дозвіл на передачу яких Україні звернулася Польща.

Є усталена процедура. Коли надходить запит, офіційне звернення, тоді в уряді запускається ця процедура, а потім приймається рішення,
– сказав Лінднер,

Він не уточнив про які терміни може йтися. Однак за даними західних ЗМІ, Німеччина може дозволити відправити Києву танки Leopard вже у середу. Люди, знайомі з цим питанням, на умовах анонімності повідомили, що мовиться про середу поточного тижня, тобто про 25 січня.

Танки Leopard для України: останні новини

  • Берлін найближчим часом має ухвалити рішення щодо надання Україні танків Leopard. Зараз німецький уряд продовжує вивчати це питання. Однак яким буде це рішення – поки невідомо.
  • Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що Німеччина не перешкоджатиме рішенню Польщі щодо передачі Україні Leopard 2 без їхнього погодження. Утім, за словами посадовиці, Варшава ще не зверталася до Берліна з проханням дозволити надати танки Україні.
  • Певний прорив у питаннях з наданням Україні німецьких танків таки є, а саме домовленість про навчання наших військових управляти Leopard 2. Це є сигналом, що наша держава все ж отримає ці танки.
  • Польща – одна з тих держав, які готові передати Україні Leopard. Вона вже офіційно запросила у Німеччини схвалення на постачання нашій державі німецьких танків. Видання ABC News заявило, що 12 країн підтримали надання Україні танків Leopard.
  • У випадку погодження Німеччиною постачання Leopard 2, Україна отримає близько 100 одиниць цієї техніки від союзників.