"У нас є спільна зацікавленість в Україні, Франції та ЄС — якнайшвидше завершити переговори щодо цієї угоди. Франція повністю підтримує завершення цих переговорів до грудневого саміту", — повідомив посол Франції в Україні Жак Фор.
Разом з тим, за його словами, внутрішня ситуація в Україні викликає занепокоєння з точки зору розвитку правової держави і зміцнення демократичних стандартів у країні. За його словами, є підозри щодо того, що судові процеси над членами опозиції носять політичний характер.
"Насправді, якщо в цьому напрямку буде погіршення ситуації, то це не може не мати наслідків для відносин України з ЄС", — сказав посол.
У свою чергу посол Німеччини Ганс-Юрген Гаймзьет наголосив, що Німеччина зацікавлена в швидкому завершенні переговорів, проте існує зв’язок між процесами, що відбуваються в Україні та ратифікацією угоди про Асоціацію.
"У Німеччині є політичні діячі, яким важко уявити підписання угоди про Асоціацію, і в той же час картину, коли пані Тимошенко перебуває за гратами", — сказав він.
Посол також висловив сподівання, що керівництво України "правильно сприйняло" ті меседжі, які донесли європейські політики на зустрічі в Ялті та в ході телефонного спілкування. Посол Польщі Генрік Литвин також висловився за необхідність якнайшвидшого завершення переговорів щодо угоди про Асоціацію.
"Разом з тим, Польща теж поділяє стурбованість своїх партнерів щодо політичної ситуації в Україні. Ми поділяємо стурбованість колег і великої різниці між нами немає", — сказав він.