Наступна зустріч міністрів оборони у контактній групі з питань оборони України відбудеться в німецькому місті Рамштайн 20 січня 2023 року.

Читайте також Зеленський поговорив із Шольцом: головна тема – посилення української армії

Зустріч партнерів з оборони України відбудеться 20 січня

Відповідні дані міноборони ФРН надав після телефонної розмови ФРН Крістіне Ламбрехт із міністром оборони США Ллойдом Остіном 6 січня.

Повідомляється, що головною темою розмови міністрів оборони стала поточна ситуація на фронті та надання Україні військової допомоги, зокрема бронетранспортерів та системи протиповітряної оборони Patriot.

Разом із нашими союзниками ми ще раз демонструємо, що ми єдині в підтримці України, діючи як єдине ціле і в тісній координації. Разом ми сильніші,
– заявила Крістіне Ламбрехт.

Що відомо про новий "Рамштайн"

  • Директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай зазначив, що від нового "Рамштайну" варто очікувати важливих рішень. На його думку, у другій половині січня будуть позитивні та гарні новини.
  • На зустрічі мають ухвалити рішення щодо забезпечення української армії, оскільки відновлення ресурсів, які витрачає Україна, дуже гостро стоїть на порядку денному.
  • 4 січня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що незабаром відбудеться наступне засідання у форматі "Рамштайн" щодо збройної підтримки України. Тоді він наголосив, що воно буде дуже важливим для оголошення нових рішень.
  • Кулеба також назвав типи озброєння, яких зараз найбільше потребують українські військові. Найперше – це системи протиповітряної та протиракетної оборони і боєприпаси до них.
  • За його словами, Україна також розраховує отримати додаткові зенітні установки типу Gepard та Vulcan, переносні зенітно-ракетні комплекси на кшталт Stinger, а також артилерійські снаряди усіх калібрів.