Варто зазначити, що окрім подарунку у вигляді 100 дронів Trinity, німецька компанія й до цього активно співпрацювала з Україною. Зокрема, вона постачала сотні БпЛА Vector від імені уряду Німеччини.

Дивіться також "Морські королі" з двигунами Rolls-Royce: все про Sea King Mk41, які Україна отримає від ФРН

Поставки німецького дрона

Німецький виробник дронів Quantum-Systems розпочав поставку 100 безпілотників Trinity для українських Збройних Сил. Зазначається, що рішення щодо безоплатної поставки озброєння прийняли ще у вересні 2023 року. Українські оператори вже завершили тренінг для підготовки інструкторів, що проводила для військових компанія.

Очікується, що перша партія безпілотників надійде до кінця цього місяця. Сам дрон Trinity особливий тим, що здійснює автоматизоване тактичне картографування та візуалізацію місцевості. Безпілотник має такі характеристики:

  • максимальний час польоту – 90 хвилин;
  • максимальна площа – 700 гектарів;
  • дальність – 5 – 7,5 кілометрів;
  • розмах крил – 2,394 метра;
  • максимальна злітна вага – 5,75 кілограма.

Ці дрони використовуються для точного відображення пошкоджень інфраструктури, будівель, доріг або мостів після, наприклад, російських атак. Також є шанс, що Trinity з'явиться й на фронті, адже німецький виробник надав різні моделі цього дрона.

Компанія поділилася з Україною і безпілотником Trinity Tactical, який можна використовувати, наприклад, для забезпечення зображень у режимі реального часу спецпідрозділів, які діють на території противника або в ізольованих районах.

Як діє німецький картографічний безпілотник Trinity: дивіться відео

Допомога від Німеччини

  • Канцлер Олаф Шольц закликав держави ЄС значно збільшити своє фінансування України. Він повідомив, що у 2024 році ФРН надасть 7 мільярдів євро допомоги України. За його словами, це більш ніж половина суми всіх інших держав ЄС разом узятих.
  • Глава Міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що питання поставки ракет Taurus потребує "ретельного розгляду". Він вважає безпідставними докори на адресу німецького уряду у надто повільних темпах допомоги.
  • Німеччина нещодавно повідомила про виділення Україні нового пакету військової допомоги. У нього ввійдуть ППО IRIS-T SLM, ЗУ "Gepard", понад 80 танків "Leopard" 1 A5 та іншу зброю. Крім того, Берлін планує цьогоріч надати Україні шість військових гелікоптерів Sea King Mk41 та підготувати 10 тисяч українських військових.