Це означає, що провайдери мають гарантувати надання мінімально необхідних послуг доступу у Всесвітню мережу по всій території України за ціною, яку визначить сам регулятор.

"Фонд загальнодоступних послуг сьогодні існує в переважній більшості розвинутих країн. В тому числі і у країнах, що розвиваються такий фонд існує. Для того, щоб населення наше не відставало від інших, воно повинно мати гарантований доступ до цієї інформації. В першу чергу, ми повинні забезпечити цей доступ до державних ресурсів, а наступним етапом вже до інших ресурсів", - каже голова НКРЗ Павло Яцук.

Комісія ще не вирішила, якими будуть параметри мінімального доступу до мережі. Проте наразі відомо, що він має буде швидшим за діалап, а також може бути двох видів: як дротовим, так і бездротовим. За загальносвітовою практикою, кажуть в комісії, провайдери підводять комунікації з доступом до Інтернету на відстань мінімум два кілометри до домівки споживача. Прокладка мережі з точки доступу до помешкання - клопіт самого користувача. Експерти вважають, що до такого кроку Україна ще не готова.

"Я думаю, що говорити про Інтернет, як про універсальну послугу в нашій країні поки передчасно. Я думаю, що спочатку слід забезпечити хоча б функціонування електронного уряду на тому рівні, як це є в Європі", - каже голова правління ІнАУ Тетяна Попова.

В НКРЗ кажуть, що ринок Інтернету у великих містах перенасичений. А от у багатьох селах його зовсім немає. Тому треба стимулювати провайдерів йти у провінцію. З самими інтеренет-провайдерами запропоновані нововведення комісія ще не погоджувала.